18 33 72 140
Limanowa, ul. Bronisława Czecha 4
- A +

Szkoleń dla bibliotekarzy ciąg dalszy…

Projekty

Szkoleń dla bibliotekarzy ciąg dalszy…

Już 30 lipca bibliotekarze z powiatu spotkają się na kolejnym szkoleniu w ramach Zadania: „Rozwijamy się, więc jesteśmy”. Tym razem tematem będą: „Narzędzia umożliwiające tworzenie materiałów promocyjnych w bibliotekach”.

 

Uczestnicy poznają możliwości serwisów i aplikacji, dzięki którym będą potrafili samodzielnie wykonywać ulotki, plakaty oraz grafiki do mediów społecznościowych. Przedmiotem warsztatów będą również prawne aspekty tworzenia materiałów promocyjnych, omówione zostaną ograniczenia związane z prawem autorskim, wskazane zostaną źródła z legalnymi materiałami. Bibliotekarze biorący udział w szkoleniu poznają też inspirujące przykłady, dzięki którym łatwiej będzie im wykorzystać nowe umiejętności w codziennej pracy.

Trenerem będzie Ryszard Latusek – twórca ilustracji, plakatów, autor kilkudziesięciu okładek publikacji. W latach 90. angażował się głównie w tworzenie malowideł ściennych, a po 2000 roku w projektowanie wlepek oraz w digital painting. Część jego dorobku powstała pod pseudonimem Krople Kształtu. Od 12 lat jest pracownikiem Biblioteki Śląskiej w Katowicach. Prowadzi zajęcia dla studentów z zakresu komputeryzacji bibliotek, uczy bibliotekarzy kodowania (również z wykorzystaniem robotów), realizuje szkolenia z obszaru wykorzystania serwisów społecznościowych oraz nowych technologii w promowaniu instytucji kultury.

Patronat nad Projektem objęło Lustro Biblioteki.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”