18 33 72 140
Limanowa, ul. Bronisława Czecha 4
- A +

KONKURSOWE TRANSGRANICZNE PRZENIKANIE

Projekty

17 października w Dolnym Kubinie i dzień później w Limanowej odbyły się polska i słowacka część konkursu wiedzy zorganizowanego w ramach realizowanego przez limanowską MBP mikroprojektu pn. Transgraniczne Przenikanie. - Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem po polskiej i słowackiej stronie i to nas bardzo cieszy, tym bardziej, że zadanie konkursowe nie należało do najłatwiejszych. - mówi pełnomocnik burmistrza ds. MBP Joanna Michalik.

KONKURSOWE TRANSGRANICZNE PRZENIKANIE

Adresatami konkursu była młodzież szkół średnich z Limanowej i Dolnego Kubina. Tematyczną podstawą konkursu były treści dotyczące Limanowej, Dolnego Kubina oraz współpracy partnerskiej miast, zawarte w wydanym niedawno przez bibliotekę e-book'u "Transgraniczne przenikanie". Konkurs miał formę pisemnego testu wiedzy. Dla polskich uczestników konkursu merytoryczną podstawą były treści dotyczące Dolnego Kubina, dla słowackich uczniów - część e-book'a poświęcona Limanowej. Materiału było naprawdę sporo, dlatego duże słowa uznania należą się nie tylko zwycięzcom polskim i słowackim, ale wszystkim uczestnikom. Gdybyśmy tylko mieli możliwość, nagrodzilibyśmy każdego z nich. - dodaje Joanna Michalik. W jury konkursowym, polskim i słowackim, zasiadali autorzy rozdziałów e-book'a. Nagrody trafiły do następujących osób:

Polska część konkursu:
I miejsce - Karolina Gancarczyk (Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera)
II miejsce - Sławomir Twardosz (Zespół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II)
III miejsce - Sylwia Bolsęga (Zespół Szkół Nr 1 im. J. Piłsudskiego)
III miejsce - Piotr Tokarz (Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera)
III miejsce - Adam Prędki (I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Orkana)


Słowacka część konkursu:
I miejsce - Ján Janoška (Gymnázium P.O.Hviezdoslava)
II miejsce - Michaela Leginusová (Cirkevná spojená škola)
III miejsce - Milan Jašica (Stredná zdravotnícka škola)
III miejsce - Patrícia Brlajová (Stredná odborná škola obchodu a služieb)
III miejsce - Marek Kurnota (Gymnázium P.O.Hviezdoslava)


Dla zwycięzców konkursu, poza nagrodami rzeczowymi, zorganizowana została jednodniowa wycieczka po najatrakcyjniejszych miejscach Dolnego Kubina i jego okolicy.

Konkurs wiedzy był jednym z działań mikroprojektu Transgraniczne Przenikanie. Jego realizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej a partnerem słowackim - Biblioteka Orawska w Dolnym Kubinie.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Tatry w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013.