18 33 72 140
Limanowa, ul. Bronisława Czecha 4
- A +

DIALOG W OBIEKTYWIE - DOLNOKUBIŃSKA PROMOCJA FOTOALBUMU

Projekty

20 września w Bibliotece Orawskiej Antona Habovštiaka w Dolnym Kubinie odbyła się słowacki etap promocji wydawnictwa albumowego, będącego pokłosiem polsko-słowackiego fotokonkursu p.n. TRANSGRANICZNY DIALOG KULTUROWY W OBIEKTYWIE. Fotoalbum - w polsko słowacko angielskiej wersji językowej - zawiera nagrodzone i wyróżnione w konkursie fotografie. Jest ich tam ogółem 95, przy 81 autorach.

DIALOG W OBIEKTYWIE - DOLNOKUBIŃSKA PROMOCJA FOTOALBUMU

Gościnne honory współgospodarza tego spotkania (jakby to dziwnie nie brzmiało ...) pełniła wcale liczna delegacja z Limanowej. Oczywiście odbywało się to z pomocą i wsparciem pracowników Biblioteki Orawskiej z dyrektorem Peterem Huba na czele. Powitał on wszystkich zebranych (licznie) na początku. Podkreślił kapitalną ideę realizowania wspólnych projektów kulturalnych z funduszy europejskich, konkludując, że jest to świetny instrument do zbliżania i przenikania społeczności po obydwu stronach granicy. Dyrektor Halina Matras szczerze podziękowała wszystkim słowackim uczestnikom konkursu. To dzięki Wam, Waszym pięknym fotografiom ten fotoalbum jest taki właśnie, jaki jest. Mam nadzieję, że przypadnie Wam do gustu. Jestem też przekonana, że nie jest to ostatnie przedsięwzięcie fotograficzne w jakim wspólnie uczestniczymy. My, jako limanowska biblioteka, będziemy pracować nad tym, byśmy - niechby i nawet w przyszłym roku - wspólnie zrealizowali jakiś kolejny projekt z fotografią w tle. - obiecała dyrektor. Następnie odtworzono multimedialną prezentację z podkładem muzycznym, której clue stanowiły oczywiście fotografie uczestników fotokankursu. Po prezentacji mini koncert dał Łukasz Jemioła, młody (acz piekielnie już zdolny) limanowski bard. Limanowianom nie potrzeba go przedstawiać, bo jest, nie tylko tu, już nieźle znany, z realnymi sukcesami artystycznymi, popartymi krajowymi i międzynarodowymi nagrodami. Łukasz, ze swoim wokalem i gitarą, zaprezentował się tak, że przez prawie całą dalszą część promocji musiał nadprogramowo jeszcze "ciągnąć" swój występ, a znaczna część słowackiego audytorium siedziała i się przysłuchiwała z uznaniem. W międzyczasie rozpoczęły się kuluarowe dyskusje i rozmowy: i o fotoalbumie, i o innych sprawach. Wydawnictwo - tak nam się, jako organizatorom - wydaje, chyba się spodobało...

Fotoalbum wydany został w ramach realizacji szerszego polsko-słowackiego projektu p.n. TRANSGRANICZNY DIALOG KULTUROWY.
Organizator projektu: Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej
Słowacki partner: Oravská Knižnica A. Habovštiaka w Dolnym Kubinie
10 września tożsame do dolnokubińskiego spotkanie promocyjne albumu odbyło się w Limanowej.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Tatry w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013.