18 33 72 140
Limanowa, ul. Bronisława Czecha 4
- A +

„Zapisz się do platformy”

Ogłoszenia

Platformy elektronicznych książek, by jasność była. Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej przypomina, że jej czytelnicy – obecni i nowo się rejestrujący – mogą dodatkowo korzystać z bezpłatnego serwisu IBUK Libra, zawierającego bazę ponad 1700 pozycji książkowych (liczba ta stale rośnie).

„Zapisz się do platformy”

IBUK Libra to jakby wirtualne i elektroniczne przedłużenie naszego księgozbioru. Znajdują się tam pozycje reprezentujące wszystkie najważniejsze dziedziny wiedzy. Rejestracja jest bardzo prosta, pomaga w niej pracownik każdego naszego działu udostępniania. Sama platforma jest bardzo przejrzysta, klarowna i łatwa w obsłudze. Cieszy się dość dużym zainteresowaniem, dlatego przypominamy o niej jeszcze raz - mówi pełnomocnik burmistrza Joanna Michalik.

IBUK Libra to inaczej platforma elektronicznych książek. Każdy czytelnik zarejestrowany w limanowskiej bibliotece, bądź też nowo rejestrujący się, może mieć do tej bazy dostęp. W przypadku już aktualnych czytelników należy przyjść do biblioteki, by otrzymać jednorazowe, bezpłatne hasło dostępu do platformy. Rejestracji dokonuje się jeden raz. Potem już tylko zostaje logowanie (podobnie jak np. na e-maila), wprowadzenie otrzymanego w bibliotece kodu PIN i przez cały rok można korzystać z bazy książek, z dowolnego miejsca i urządzenia mającego połączenie z Internetem. W bazie do której dostęp ma limanowska biblioteka znajduje się aktualnie ponad 1700 tytułów, m.in. z zakresu nauk humanistycznych i społecznych, ekonomii, nauk przyrodniczych. Są też pozycje literatury pięknej, dziecięcej i młodzieżowej oraz wiele innych.

Biblioteka zaprasza do korzystania z tej formy dostępu do wiedzy.