18 33 72 140
Limanowa, ul. Bronisława Czecha 4
- A +

O przyszłości w bibliotece

Zajęcia

Limanowska Miejska Biblioteka Publiczna przystąpiła do tegorocznej edycji projektu „Link do przyszłości”. W jego ramach 10 marca odbyło się spotkanie z Krzysztofem Polaskiem, dedykowane młodzieży szkół średnich z terenu miasta.
Projekt „Link do przyszłości” powołały firma Microsoft, Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności oraz Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

O przyszłości w bibliotece

Projekt "Link do przyszłości" powołały firma Microsoft, Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności oraz Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Celem projektu jest wspieranie młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej w sposób szeroki i nieszablonowy, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. Projekt został objęty patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Uczestnicy, uczniowie szkół z małych miejscowości biorący udział w spotkaniach organizowanych w ramach projektu, mogą porozmawiać z młodym, inspirującym profesjonalistą, poznać jego drogę do sukcesu oraz dowiedzieć się jaką rolę w jego pracy odgrywają nowe technologie. Poznają także zawody, na które prognozowane jest zapotrzebowanie w przyszłości.

Spotkanie z Krzysztofem Polasikiem spotkało się z dużym zainteresowaniem młodych ludzi.Nie miało ono w sobie nic ze sztywnego, kostycznego szkolenia. Formuła była bardzo otwarta i dyskusyjna.Zdecydowanie przypadła do gustu młodzieży a i sam gość podkreślał po spotkaniu że było to jedno z ciekawszych jakie zrealizował i również dla niego okazało się inspirujące. Opowiedział o swoim życiu, wykształceniu i doświadczeniach w pracy, ścieżce zawodowej i tym czym obecnie się zajmuje oraz jak od strony praktycznej wykorzystuje nowe technologie do prowadzenia własnej działalności zawodowej. Ilustrował słowa praktycznymi przykładami. Odpowiadał też na różnorodne pytania od zebranych. W trakcie spotkania przeprowadzone też zostały quizy i ćwiczenia dla młodych: o aktualnej sytuacji i trendach na rynku pracy, o zawodach przyszłości oraz ćwiczenia pn. "Zainspirowało mnie.". Na koniec odbyła się dyskusja. By nie być gołosłownym, nadmienimy jeszcze że spotkanie przeciągnęło się o grubo godzinę ponad pierwotny plan.

 

Krzysztof Polasik jest właścicielem małej agencji interaktywnej oraz Account&Project Managerem w firmie programistycznej. Jednocześnie poznaje i zagłębia tajniki uwarunkowań międzynarodowych na jednej z londyńskich uczelni, skąd czerpie inspiracje do swojej codziennej pracy. Na spotkaniach w ramach "Linku do Przyszłości" z największą przyjemnością będzie opowiadać o swoich pomysłach oraz sposobach wykorzystania technologii cyfrowych zarówno w życiu zawodowym, jak i dla osiągnięcia rozwoju osobistego. Z niecierpliwością czeka na możliwość poznania uczniów szkół uczestniczących w projekcie i podjęcia z nimi dialogu w tematyce najnowszych technologii!