Kontynuacja „Spotkania najmłodszych z książką”

Zajęcia

Kontynuacja „Spotkania najmłodszych z książką”

Dnia 9 kwietnia w Miejskim Przedszkolu nr 2 w Limanowej odbyła się lekcja biblioteczna, tym razem przeprowadzona w grupie pięciolatków. Pani bibliotekarka z Filii w  Sowlinach, opowiedziała dzieciom co to jest biblioteka, jak należy się w niej zachować, oraz o zbiorach bibliotecznych i traktowaniu pożyczonych książek.

Przedszkolaki mogły wysłuchać książki, pt. „Miś Tuliś idzie do przedszkola”, a  następnie chętnie odpowiadały na zadane im pytania. Dzieci z wielkim entuzjazmem oglądały przyniesione nowości książkowe, a dzięki ulotkom przygotowanym przez panią bibliotekarkę, zapoznały się z godzinami otwarcia Filii.

Na koniec lekcji najmłodsi wykazali się dużą aktywnością podczas zgadywanek, dzięki czemu dowiedzieli się o tym, co powinno znaleźć się w koszyku wielkanocnym i jakie są oznaki wiosny. Miłym akcentem był słodki upominek dla każdego przedszkolaka.

Celem kolejnego spotkania było kształtowanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych oraz zachęcenie do odwiedzania biblioteki.