18 33 72 140
Limanowa, ul. Bronisława Czecha 4
- A +

PO FERIACH W BIBLIOTECE

Zajęcia

Akcja "Ferie w limanowskiej MBP" zakończona. W tegoroczny program wprowadziliśmy kilka nowych punktów i spotkały się one z dużym zainteresowaniem. Wszystkim młodym czytelnikom, którzy odwiedzili nas w czasie ferii - dziękujemy i nadal zapraszamy do nas! "Nuda? Nie tutaj!" i "Gdy na dworze śnieg i plucha w bibliotece zabaw szukaj!" - takimi hasłami staraliśmy się promować tegoroczną akcję i wszystko się sprawdziło. Nudy nie było, za oknem śnieg i plucha jak nigdy, zabawy w bibliotece: dużo. - oceniają organizatorzy z bibliotecznego Oddziału dla Dzieci.

PO FERIACH W BIBLIOTECE

Cztery rodzaje zajęć i zabaw czekały na najmłodszych czytelników podczas tegorocznych ferii w bibliotece:

  • . "Z kojotem nic trudnego, czyli krok po kroku do idealnej fotografii" (fotowarsztaty dla początkujących z obróbki zdjęć w programie GIMP)
  • . "Zabawy słowem" (zajęcia literackie dla dzieci w wieku 7-10 lat)
  • . "Wykonaj coś ładnego z prawie niczego" (zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży)
  • . "Mistrz szybkiego czytania" (konkurs dla dzieci i młodzieży)

Wszystkie one spotkały się z dużym zainteresowaniem, a już szczególnie "kojot" czyli warsztaty fotograficzne. Trzeba było organizować dodatkowe, ponadterminowe sesje warsztatów, bo takie było zainteresowanie. Na pierwszy termin przyszło tylu zainteresowanych (kilkadziesiąt osób), że trzeba było podzielić zebranych na dwie grupy i zorganizować im dwie osobne tury zajęć. Również zajęcia literackie i plastyczne spełniły oczekiwania i uczestników i organizatorów. Zajęcia plastyczne prowadziła Stanisława Oleksy, specjalistka w wykonywaniu różnego rodzaju ozdób, szczególnie z bibuły. Cuda spod jej dłoni wychodzą. Efekty jej prac zdobią teraz niektóre działy biblioteczne. Zajęcia literackie i "Mistrz szybkiego czytania" również po pierwsze: spełniły swoją rolę, a po drugie: spotkały się z dużym zainteresowaniem. Zanotowaliśmy w czasie ferii znaczny wzrost liczby wypożyczeń i zainteresowania literaturą dziecięcą. To budujące. Dziękujemy wszystkim: uczestnikom, rodzicom i dziadkom, którzy towarzyszyli dzieciakom, dopingowali ich w pracach, a nawet sami podejmowali próby "wykonywania z niczego czegoś ładnego". Pozdrawiamy i - mamy nadzieję - do zobaczenia w czasie akcji "Wakacje 2013". - podkreśla Halina Młynarczyk, kierownik Oddziału dla Dzieci.

Komentarz uczestników "Z kojotem ." tutaj: link