Warsztaty „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy”

Zajęcia

Warsztaty „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy”

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej odbyły się warsztaty na podstawie książki „Mirabelka” Cezarego Harasimowicza. Warsztaty zorganizowane były w ramach akcji czytelniczej „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy”, których organizatorem jest Barbara Morawiec (Lustro Biblioteki), a współorganizatorem Wydawnictwo Zielona Sowa. Udział w nich wzięli uczniowie I i III klasy Szkoły Podstawowej w Starej Wsi. Celem zajęć było włączenie uczniów do świętowania 100-lecia Niepodległości, rozbudzenie zainteresowania historią Polski, zwiększenie świadomości na temat wydarzeń związanych z wojną oraz promocja czytelnictwa.

Zajęcia składały się z kilku części, a wszystko pod hasłem „Mirabelkowy pomnik pamięci”. Po przywitaniu uczniowie zostali zapoznani z treścią książki, wydarzeniami opisanymi w powieści oraz z postacią autora Cezarego Harasimowicza. Z zainteresowaniem odsłuchali fragmentu audiobooka, po czym chętnie podjęli dyskusję na temat wysłuchanej historii. W wyniku warsztatów powstało „Drzewo pamięci” w barwach biało-czerwonych. Zawisły na nim liście w postaci odrysowanych dłoni uczestników z hasłami, słowami, bohaterami ważnymi dla naszego kraju.