18 33 72 140
Limanowa, ul. Matki Boskiej Bolesnej 13
- A +

Wakacje w bibliotece – podsumowanie

Zajęcia

Wakacje w bibliotece – podsumowanie

Tegoroczne wakacje w bibliotece rozpoczęło spotkanie autorskie z Beatą Ostrowicką, które zostało połączone z wręczeniem nagród uczestnikom konkursu plastycznego pt. „Wakacje moich marzeń”.

 

W miesiącu lipcu dzieci podzielone na dwie grupy wiekowe uczestniczyły w warsztatach manulalnych pt. „Folk-art” – prowadzonych przez dobrze znaną już naszym czytelnikom – panią Elżbietę Zbrożek. W efekcie warsztatów powstał szereg różnorodnych prac, wykonanych ciekawymi, niejednokrotnie nieznanymi technikami. Wśród nich był m.in.: filcowe etui na telefony, łapacze snów, obrazy malowane na szkle. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z podstawami warsztatu tkackiego oraz innymi tajnikami robótek ręcznych.

 

Na przełomie wakacyjnych miesięcy odbyły się tygodniowe warsztaty z robotyki, które przeprowadziła firma KreaTech specjalizująca się w nowoczesnych technologiach.

 

Kolejnym elementem wakacyjnego programu były warsztaty pn „Językowe czwartki”, w ramach których dzieci korzystając z platformy FunEnglish uczyły się języka angielskiego. FunEnglish to interaktywny kurs językowy – internetowy podręcznik do nauki języka, zawierający gry edukacyjne, piosenki karaoke, filmy, fotolekcje oraz ćwiczenia.

 

Wakacje się skończyły, lecz kurs FunEnglish w naszej bibliotece trwa. Tak więc zapraszamy chętne dzieci w wieku 6-12 lat do skorzystania z internetowej platformy FunEnglish w godzinach pracy Czytelni Głównej.

 

Biblioteka w wakacje była również miejscem spotkań filmowych – w każdy piątek wyświetlane były ekranizacje ulubionych książek.

 

Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy są zadowoleni z wakacyjnych zajęć zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Limanowej. Zachęcamy do odwiedzin!