18 33 72 140
Limanowa, ul. Matki Boskiej Bolesnej 13
- A +

Familijna, wakacyjna sobota czytelnicza

Zajęcia

Familijna, wakacyjna sobota czytelnicza

Miejska Biblioteka Publiczna na okres wakacji zaplanowała cykl zajęć dla dzieci i młodzieży. W sobotę 30 czerwca odbyła się inauguracja „Wakacji 2018”.
W programie znalazło się spotkanie autorskie z Beatą Ostrowicką oraz warsztaty kreatywne prowadzone przez Danutę Szwed.

 

Beata Ostrowicka – znana autorka książek dla dzieci i młodzieży szybko zyskała sympatię młodych czytelników. Podczas spotkania rozmawiała o pomysłach i inspiracjach do napisania książki, które sama czerpie z życia i otaczającego ją świata. Opowiadając o kreowaniu bohaterów odwoływała się do postaci z książek swojego autorstwa. Wspólnie z uczestnikami prześledziła etapy powstawania książki: począwszy od zamysłu, poprzez wszystkie etapy produkcji, aż po efekt finalny, który trafia do naszych rąk.

 

Kolejno nastąpiło wręczenie nagród laureatom i uczestnikom konkursu plastycznego „Wakacje moich marzeń” zorganizowanego przez Filię Miejskiej Biblioteki Publicznej
w Sowlinach. Konkurs skierowany był do dzieci z przedszkoli, a także uczniów klas „0-VII”. Format i technika wykonania prac była dowolna, prace miały obrazować upragnione formy wakacyjnego wypoczynku.

Jury w składzie: Agnieszka Pałka (nauczycielka plastyki), Joanna Michalik (dyrektor MBP), Halina Młynarczyk (kierownik Oddziału dla Dzieci), Justyna Śmierciak (bibliotekarz Filii w Sowlinach) dokonało oceny prac plastycznych i przyznało nagrody w dwóch kategoriach wiekowych. Odczytano protokół, a laureaci odebrali nagrody i dyplomy, po czym uczestnicy otrzymali autograf z dedykacją pisarki Beaty Ostrowickiej.

 

W tym samym czasie odbywały się warsztaty kreatywne dla kobiet pn. „Cała zawartość damskiej szafy”, które po raz drugi w naszej bibliotece poprowadziła projektantka Danuta Szwed. Tym razem tematem zajęć były głównie torebki i kapelusze, nie zabrakło również gotowych pomysłów na przerabianie ubrań. Licznie zgromadzone panie aktywnie brały udział w zajęciach, chętnie dzieliły się swoimi doświadczeniami w szyciu oraz prezentowały samodzielnie wykonane poprawki krawieckie.

Mamy nadzieje, że uczestnicy miło spędzili tę familijną, wakacyjną sobotę.

Wydarzenie wspietrał finansowo Bank Spółdzielczy w Limanowej.