O finansach w limanowskiej bibliotece

Zajęcia

Limanowska MBP zakwalifikowała się do tegorocznej edycji projektu „O finansach … w bibliotece”. Dzięki temu kilkanaście osób z kategorii wiekowej 50+ (seniorzy) weźmie udział w warsztatowych zajęciach komputerowych, które przybliżą im zagadnienia związane z bankowością elektroniczną, zarządzaniem budżetem domowym, prowadzeniem finansów przez Internet, zakupami tam realizowanymi i tym podobnym zagadnieniom.

O finansach w limanowskiej bibliotece

Pierwsze, organizacyjne i wprowadzające spotkanie odbyło się 25 lutego. Wzięło w nim udział kilkunastu seniorów. Prowadziła je dwójka pracowników limanowskiej biblioteki. Uczestnicy z zapałem, ciekawością i dużym zaangażowaniem podeszli do przedmiotowej tematyki. Chętnie zapoznawali się z obsługą komputera, następnie wypełnili wspólny tzw. test poziomujący, którego celem było poznanie zakresu wiedzy z dziedziny bankowości i ogólnie pojętej ekonomii. Nas, jako organizatora, szczególną radością napawało asertywne podejście uczestników do szkolenia. Na drugi dzień część uczestników przyszła do nas na dodatkowe, pozaprojektowe szkolenie z obsługi komputera oraz Internetu. Cieszymy się, dziękujemy.

Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej a realizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.