18 33 72 140
Limanowa, ul. Matki Boskiej Bolesnej 13
- A +

Jak minęły ferie?

Zajęcia

Z perspektywy ich beneficjentów pewnie jak co roku: za szybko. Z perspektywy biblioteki, która przygotowała na ten czas zestaw zajęć warsztatowych dla najmłodszych czytelników – jednoznacznie udanie: od strony organizacyjnej, technicznej, frekwencyjnej. Powspominajmy troszkę.

Jak minęły ferie?

„Zima, zima ferii czas – biblioteka woła Was”. Między innymi taką frazą limanowska MBP zachęcała swoich młodych czytelników do udziału w realizowanych przez Oddział dla Dzieci warsztatach na czas tegorocznych ferii. Okazała się ona skuteczna, bo zapisy na listy uczestników przeprowadzone i zamknięte zostały w przeciągu dosłownie kilkudziesięciu godzin. Warsztaty kierowane były do „wszystkich”, bez względu na to czy uczestnik posiadał jakąś przedmiotową wiedzę o nich bądź praktyczne doświadczenie.Najogólniej rzecz ujmując, podzielić je można na plastyczno-manualne, pobudzające wyobraźnię uczestników i, pokłosiem, rozwijające jednocześnie ich kreatywność. Robione były prezenty dla babci i dziadka w ramach warsztatów plastycznych. Namacalnie udowodniono, podczas „Guzikowego szaleństwa”, że guzik to nie tylko element ubioru służący do zapinania się, ale coś znacznie znacznie więcej. Wykonywano zabawki (czytaj: małe cuda i cudeńka) w ramach zajęć z etnodizajnu, które prowadzili pracownicy z Pracowni Etnojura.pl. Był dzień gdy ni stąd ni zowąd w sali gdzie prowadzono warsztaty, zmaterializowały się Filcowe Ludziki…

… a gdy się zmaterializowały, raz dwa przemknęły przez hol biblioteczny, prosto do Oddziału dla Dzieci, chowając się gdzieś między regałami z książkami.Tam należy ich szukać.