18 33 72 140
Limanowa, ul. Matki Boskiej Bolesnej 13
- A +

Programowano karierę w bibliotece

Zajęcia

Karierę i roboty. Limanowska książnica zakwalifikowała się do kolejnej edycji ogólnopolskiego projektu „Link do Przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”. Dzięki temu kilkudziesięciu uczniów klas IV – VI szkół podstawowych i gimnazjów z Limanowej oraz okolic mogło wziąć darmowy udział w warsztatach z programowania i robotyki. Odbyły się one 26 października. Poprowadziła je specjalistka Karolina Karbarczyk.

Programowano karierę w bibliotece

Warsztaty spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem. Uczestników trzeba było podzielić na dwie osobne, liczące po kilkanaście osób grupy, a z listy rezerwowej można byłoby stworzyć dwie kolejne. Podczas zajęć uczestnicy od strony praktycznej i merytorycznej przekonali się czym jest kodowanie, jak stworzyć aplikację z wykorzystaniem ogólnie dostępnego oprogramowania a na koniec każdy z obecnych stworzył własny program, którym zaprogramował robota, tak aby mógł on pokonać wyznaczoną trasę podczas turnieju tych urządzeń. Emocje towarzyszące uczestnikom podczas zawodów było słychać w całej bibliotece. Taki jest zresztą cel ogólny tych warsztatów: pomazać młodym ludziom, że programowanie to nie tylko przyszłościowa umiejętność, ale również źródło osobistej satysfakcji i świetnej zabawy. I ponadto, co podkreślali uczestnicy, jest to proste i dostępne oraz łatwe do nauki dla każdego kto tylko chce.

Celem projektu „Link do przyszłości” jest wspieranie młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej w sposób szeroki i nieszablonowy, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.