Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej zaprasza dzieci do wzięcia udziału w wakacyjnych warsztatach twórczych.

Zajęcia

Tego roku zajęcia skoncentrują się na dwóch tematach. W lipcu spotkamy się z kultura japońską. Wspólną zabawę rozpoczniemy od warsztatów herbacianych. Podczas zajęć uczestnicy będą tworzyć między innymi zamki samurajskie, kwiatową kompozycję – ikebanę, laleczkę kokeshi. Dla starszych uczestników zaplanowane są również zajęcia literacko – plastyczne z wykorzystaniem teatru obrazkowego – kamishibai. Spotkania lipcowe organizujemy w środy i czwartki od 10:00 – 12:30, z podziałem na dwie grupy wiekowe. Ilość miejsc jest ograniczona.

W sierpniu, wraz z dziećmi odkrywać będziemy ducha książki i obrazu. Młodszych uczestników zapraszamy do Stumilowego Lasu, na spotkanie z bohaterami książki o Kubusiu Puchatku, natomiast starszą grupę ugości na swej uczcie Szalony Kapelusznik zapraszający wraz z Alicją do Krainy Czarów. Uczestników czeka wiele zajęć twórczych oscylujących wokół znanych dzieł malarskich i literackich. Sierpniowe warsztaty będą prowadzone we wtorki i czwartki od 10:00 – 12:30, również
z podziałem na grupy i ograniczoną liczbą miejsc.

Dodatkowo w dniach od 17-21 .08.2015 odbędą się Zajęcia Kreatywnej Technologii (robotyka, elektronika i dodatkowo zajęcia z NAO – profesjonalnym robotem humanoidalnym) w godzinach 9:00 – 15:00. Minimalny wiek uczestnika to 6 lat. Kontakt pod nr telefonu: 511 974 508

Ponadto przez okres wakacji Miejska Biblioteka Publiczna oferuje wszystkim mieszkańcom Limanowej bezpłatny dostęp do e-kursów językowych i specjalistycznych.

Mianowicie: FunEnglish.pl - angielski dla dzieci w wieku 6-12 lat, Angielski123 poziom A1-B2, Niemiecki 123 poziom A1-B1, Czytaj123 -  nauka szybkiego czytania, rozwijanie pamięci fotograficznej, Fotografia123 - kurs dla początkującego fotografa, Photoshop123 - szkolenie z obsługi najpopularniejszego programu graficznego.

Szczegółowych informacji udziela oraz prowadzi zapisy Odział dla dzieci przy MBP w Limanowej pod numerem: 18 337214 wew. 106, dzieci@mbp.limanowa.pl