BAŚNIE I LEGENDY "NA GŁOŚNO"

Zajęcia

25 czerwca w bibliotece zainaugurowano wakacyjny cykl imprez adresowanych do dzieci i młodzieży. Przez okres wakacji młodzi czytelnicy miasta i okolicy będą mogli brać udział w konkursach, korzystać za darmo z czytelni internetowej, a ci najmłodsi: spotykać się na głośnym czytaniu najpiękniejszych baśni i legend.

BAŚNIE I LEGENDY "NA GŁOŚNO"

Na tegoroczne wakacje przygotowaliśmy dla naszych młodych czytelników cztery rodzaje konkursów: dwa plastyczne, poetycki, fotograficzny i na recenzję ulubionej książki - mówi Halina Młynarczyk, kierownik oddziału dla dzieci. Lata ubiegłe pokazały, że dzieci i młodzież chętnie biorą w nich udział nadsyłając naprawdę kapitalne prace konkursowe. Wierzymy, że nie inaczej będzie podczas tegorocznych wakacji. Ponadto w każdą wakacyjną środę o godzinie 11-ej w oddziale dziecięcym organizujemy głośne czytanie najbardziej znanych baśni i legend z różnych stron świata. Pierwsze ich czytanie mamy już za sobą. Pracownicy biblioteki przeczytali zebranym maluchom bajki Słowian Zachodnich zebrane w tomie "Śpiewająca Lipka". W tym roku też na zakończenie każdego czytania jeden z młodych czytelników będzie mógł sam przeczytać wybraną przez siebie legendę.

Cała konkursowa akcja "Wakacje 2008 w Miejskiej Bibliotece Publicznej" trwa do 31 sierpnia. Za udział w nich przyznawane zostaną cenne nagrody książkowe. Bliższych informacji o poszczególnych imprezach udziela oddział dla dzieci w godzinach pracy biblioteki.

Zapraszamy do udziału.