18 33 72 140
Limanowa, ul. Bronisława Czecha 4
- A +

Wystawa fotografii limanowskich artystów

Wystawy

Wystawa fotografii  limanowskich artystów

Mamy ogromną przyjemność zaprezentować kolejną już w tym roku wystawę w Miejskiej Galerii Sztuki. Od dziś, aż do 24 maja, można podziwiać prace fotograficzne czternastu hobbystów patrzących na otaczający nas świat okiem obiektywu.

 

Dobór uczestników wystawy absolutnie nie jest przypadkowy. To grupa osób, która współpracuje od lat z naszą Galerią, jak również z Miejską Biblioteką. Do wystawiających należą:

Sławomir Cabała
Marek Dudek
[Jan Dutka]
Krystian Jaworz
Bogusław Juszkiewicz
Dorota Kowalska
Justyna Kurek
Lidia Sułkowska
Maciej Sułkowski
Bogdan Skrzekut
Krystyna Trzupek
Maria Trzupek
Robert Widzisz
Paweł Zelek
 
Tak o tej wystawie pisze jej kurator i współuczestnik Marek Dudek: Obecna wystawa jest dziełem zbiorowym. Oznacza to, że każdy z autorów prezentuje to, co dla niego najbliższe i najważniejsze. Duża część wystawy dotyczy Beskidu Wyspowego. Jego niepowtarzalnych klimatów porannych mgieł, wysp, które górują nad zatopionymi dolinami. To kolejny dowód na niepowtarzalny urok tego regionu i trafne nazwanie tej części Beskidów.
Drugą część wystawy zajmują fotografie ocalające od zapomnienia to, co było. Są więc zdjęcia architektury drewnianej, innego, trudnego życia na roli i z roli. Są portrety osób, które żyły inaczej, wolniej, spokojniej i piękniej z wartościami tamtej epoki….
Dla równowagi geograficznej część zdjęć to fotografie „z dalekiego świata”. Zdjęcia z egzotycznej pustyni, z Ameryki, do której kiedyś „za chlebem” wędrowali nasi dziadowie. Z wypraw, na których gonimy swoje marzenia.
Dobrze się stało, że powstał taki kontrast, bo jest to jeszcze jeden dowód na to, że ani pejzażu ani charakteru nie powinniśmy się wstydzić!
Uważamy, że trudno o lepszą rekomendację, zapraszamy do zwiedzania online, a już od 5 maja do osobistego kontaktu ze sztuką fotografii.
Polecam. Joanna Michalik Dyrektor MBP w Limanowej.
Link do wirtualnego spaceru : Wystawa fotografii limanowskich artystów