18 33 72 140
Limanowa, ul. Bronisława Czecha 4
- A +

Limanowa jako miasto kultury - Wernisaż wystawy „Spojrzenia”.

Wystawy

Limanowa jako miasto kultury - Wernisaż wystawy  „Spojrzenia”.

Dnia 06.03.2020 roku o godzinie 17 w Miejskiej Galerii Sztuki w Limanowej odbył się wernisaż wystawy pod tytułem „Spojrzenia”. Wydarzenie rozpoczęło się ciepłym przywitaniem wszystkich przybyłych przez Panią Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej – Joannę Michalik, która podsumowała wieloletnią współpracę ze studentami i wykładowcami z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Gratulowała odwagi pokazania odbiorcom nie tylko prac, ale też odrobiny siebie. We wnętrzu galerii zaprezentowane zostały prace studentów II roku kierunku Edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych oraz wykładowców z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.  Kurator wystawy – Iwona Bugajska-Bigos opowiedziała o wystawie, która jest wynikiem pracy studentów jak i wykładowców. A są to osoby, które warto wymienić z imienia i nazwiska:  dr hab. Iwona Bugajska-Bigos, prof. PWSZ (kurator wystawy), prof. Krzysztof Tomalski, mgr Agata Rolka, Jowita Żytkowicz, Anna Szczapaniak, Barbara Gajewska, Joanna Grzesik, Ewa Król, Kamila Judka, Anna Kuklicz,  Zuzanna Zięba, Jolanta Migacz, Marcelina Gardoń, Dominika Krawczyk, Kinga Poręba, Aneta Motak, Monika Poręba, Faustyna Wiatr, Kamila Waśko, Klaudia Bednarek.

Większe cykle malarskie opatrzone są komentarzem, gdzie artyści opisali sposób myślenia przy tworzeniu prac. „Limanowa jest miastem kultury” - jak stwierdziła kurator wystawy, gdzie zawsze mile przyjmowani i szanowani są artyści z ich działalnością i dorobkiem.

Na wystawie gościliśmy Prezesa  Banku Spółdzielczego – Adama Dudka, dzięki któremu zostały wydane foldery na tę okazję. Poproszony o głos stwierdził: „Cieszę się, że możemy uczestniczyć w tym co tworzy Miejska Biblioteka i Galeria Sztuki w Limanowej. Przybliżacie ludziom sztukę, dzięki temu mogą skupić się na tym, co jest piękne. To wszystko ma duży sens, a my jako Bank Spółdzielczy chcemy się w to wpisać.”

Z kolei Leszek Mordarski – Radny Miasta Limanowa podkreślił, że to już ostatnie spotkanie w tym miejscu, a kolejny wernisaż odbędzie się prawdopodobnie w nowym obiekcie. W uprzemysłowionym świecie znaleźć pasjonatów form humanistycznych jest ciężko, dlatego też Radny pogratulował wystawy autorom i życzył dalszych sukcesów.

Wystawę będzie można obejrzeć do dnia 24 marca 2020 roku. Gorąco zachęcamy!