18 33 72 140
Limanowa, ul. Matki Boskiej Bolesnej 13
- A +

Wystawa fotografii

Wystawy

Wystawa fotografii

Aktualnie w Miejskiej Galerii Sztuki eksponowana jest wystawa uczniów i pracowników Szkoły Fotografii Katarzyny Bielak. Wernisaż otwierający wystawę odbył się w czwartkowe popołudnie, 23 maja.

 

Fotografii nie robi się aparatami. To tylko narzędzia... Obrazy powstają w naszych sercach i świadomości. W fotografowaniu niezbędna jest otwarta i wiecznie poszukująca wyobraźnia... – tymi słowami – znanego fotografa Arnolda Newmana – wernisaż wystawy rozpoczęła dyrektor biblioteki Joanna Michalik. Kolejno przywitała autorów wystawy oraz reprezentujących szkołę pracowników w osobach pani Soni Jargut i Anny Rosiek oraz wszystkich zgromadzonych gości.

Życząc miłego odbioru wystawy dyrektor biblioteki oddała głos przedstawicielom Szkoły Fotografii. Panie opowiedziały krótko o szkole, która działa od siedmiu lat, a mieści się w samym sercu urokliwego Starego Sącza. Organizowane są w niej plenerowe warsztaty, zajęcia z młodzieżą, różnego rodzaju kursy oraz działa studium fotografii. Młodzież uczęszczająca na zajęcia jest niezwykle zdolna, ambitna i kreatywna – zgodnie twierdziły, zachęcając osoby zainteresowane do odwiedzenia szkoły i skorzystania z jej oferty. Nakreśliły także plany na przyszłość i zamiary kolejnych zagranicznych plenerów fotograficznych. Naszym uczniom życzymy nieustającej pasji twórczej, dążenia do ideału i wyznaczania nowych celów – mówiły.

W głównej sali Miejskiej Galerii Sztuki znajdują się prace uczniów wykonane w styczniu br. na plenerze fotograficznym w Barcelonie – „przenoszą” one widzów w zakątki hiszpańskiego miasta. W kolejnych pomieszczeniach są dyplomy absolwentów studium fotograficznego zrealizowane w latach 2016-2018, nie zabrakło również fotografii autorstwa nauczycieli szkoły: Katarzyny Bielak i Soni Jargut.

Wystawę można oglądać do 21 czerwca.

Zapraszamy – naprawdę warto!