„Wiśnicka Kolebka” w limanowskiej Galerii

„Wiśnicka Kolebka” w limanowskiej Galerii

Adekwatnie do zmieniającej się aury związanej z nową porą roku, zmieniła się też ekspozycja w Miejskiej Galerii Sztuki. Zagościły w niej bowiem różnorodne pod względem treści i formy prace absolwentów i uczniów Liceum Plastycznego im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu.

Wernisaż otwierający wystawę odbył się w czwartkowe, wiosenne już popołudnie – 28 marca. Część oficjalną rozpoczęła dyrektor biblioteki Joanna Michalik – przywitała dyrekcję Liceum, kadrę pedagogiczną, młodych twórców oraz wszystkich zgromadzonych pasjonatów sztuki. Wśród obecnych nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych. Jest mi niezmiernie miło gościć dzisiaj i przez następne tygodnie wystawę, która nosi tytuł „Wiśnicka Kolebka” – przygotowaną przez znane, myślę wszystkim Małopolanom, Liceum Plastyczne w Nowym Wiśniczu. – mówiła.

Kolejno głos zabrali nauczyciele przedmiotów artystycznych, pod kierunkiem których powstawały prace: pan Robert Dudek oraz pan Andrzej Strach. Mamy nadzieję, że wystawa okaże się ciekawa dla osób oglądających. Zasób prac dotyczy przekroju działania pracowni Malarstwa i Rysunku oraz Renowacji elementów architektury. Ekspozycja obejmuje prace bieżące oraz archiwalne, wykonane różnymi technikami. Dzięki tej wystawie prace zaprezentowane są szerszemu gronu odbiorców i co dla nas cenne poddane ocenie widzów. – mówili uzupełniając swoje wypowiedzi. Dyrektor szkoły pani Elżbieta Kucybała zaprosiła i zachęciła kandydatów do rekrutacji do liceum, zaznaczając, że wśród uczniów i absolwentów są osoby z naszego powiatu. Słychać było słowa pochwały oraz uznania dla talentu i dorobku artystycznego młodych adeptów sztuki.

Wystawę można oglądać do 24 kwietnia.

Zapraszamy!