18 33 72 140
Limanowa, ul. Matki Boskiej Bolesnej 13
- A +

Wystawa LISZKA ART GALLERY

Wystawy

Wystawa LISZKA ART GALLERY

Kolejną wystawę prezentowaną w Miejskiej Galerii Sztuki w Limanowej tworzą prace uczniów szkoły LISZKA ART GALLERY. Wernisaż odbył się w czwartkowe popołudnie 28 lutego.

 

 

Na początek oficjalnej części dyrektor biblioteki Joanna Michalik przywitała inicjatora nietypowej wystawy Michała Liszkę, twórców wystawy oraz zgromadzonych gości, wśród których obecni byli przedstawiciele władz samorządowych: Jan Skrzekut (wójt Gminy Limanowa), Marian Wójtowicz (Radny Rady Powiatu), Stanisław Orzechowski, Leszek Mordarski (Radni Rady Miasta). Przedstawiła krótko biogram artysty, skupiając się na jego osiągnięciach artystycznych. Michał Liszka już nie po raz pierwszy pojawił się w naszej limanowskiej Galerii, bo gości po raz trzeci – bywał zarówno na wystawach indywidualnych, jak i z uczniami. Jednakże na aktualnej wystawie po raz pierwszy znalazły się prace wyłącznie dzieci z Limanowszczyzny – mówiła dyrektor biblioteki.

 

Kolejno głos zabrał Michał Liszka, który witając przybyłych widzów wystawy – wyraził zadowolenie z licznej obecności. Opowiedział o wystawie, która odbiega stylem od standardowych wystaw sztuki, bo utrzymana jest w formie pracowni artystycznej. Podkreślił, że jest to ekspozycja zróżnicowana pod względem tematycznym. Zaakcentował, że prac nie należy ze sobą porównywać, ponieważ zostały wykonane przez dzieci i młodzież w różnym wieku i są często efektem realizacji konkretnych zadań i ćwiczeń. Wyraził również zadowolenie z pracy i postępów jakie czynią pod jego kierunkiem uczniowie: Wszyscy moi uczniowie są niesamowicie zdolni i pracowici – mówił. Odniósł się również do pracy artysty, w której jak sam określił najważniejszy jest proces, czyli moment, w którym tworzymy, kiedy myślimy, a nasze umysły zaczynają poszukiwać.

 

Michał Liszka oraz twórcy wystawy przyjęli mnóstwo gratulacji i słów uznania oraz życzeń: nieustającej weny twórczej oraz wielu sukcesów artystycznych.

 

Eksponowane prace to sztuka młodych artystów, dla których malarstwo to prawdziwa pasja.

 

Wystawa prezentowana będzie do 25 marca.

 

Zapraszamy!