„Piękno Dalekiego Wschodu” w Miejskiej Galerii Sztuki

„Piękno Dalekiego Wschodu” w Miejskiej Galerii Sztuki

Rysunki trzech nastoletnich uczennic Szkoły Podstawowej nr 1 w Starej Wsi zawisły na ścianach Miejskiej Galerii Sztuki tworząc wystawę pt. „Piękno Dalekiego Wschodu”.

Wernisaż otwierający wystawę odbył się w piątek 25 stycznia.

Podczas oficjalnej części zostały przywitane autorki wystawy: Izabela Szkrobol, Ewa Mąka i Patrycja Trojanowska, pani Agnieszka Pałka (nauczycielka, pod której opieką uczennice rozwijają swój talent) oraz licznie zgromadzeni goście. Wśród widzów wystawy byli obecni: przedstawiciele władz samorządowych, dyrekcja i grono pedagogiczne szkoły w Starej Wsi, rodzina, znajomi oraz przyjaciele zdolnej młodzieży. Na „Piękno Dalekiego Wschodu” złożyły się nie tylko rysunki, ale również zapach i muzyka dająca poczuć klimat tamtych stron świata.

Pracuję w szkole, ale takie „perełki” zdarzają się bardzo rzadko – dlatego zasłużyły na nagrodę w postaci wystawy własnych prac – mówiła pani Agnieszka Pałka, gratulując i podkreślając przy tym nakład pracy, jaki dziewczyny włożyły podczas wykonywania swoich rysunków. Młode adeptki sztuki wyraziły wdzięczność za tak liczne przybycie i krótko opowiedziały o swoich obrazach, pasji i zafascynowaniu krajami Dalekiego Wschodu. Jesteśmy szczęśliwe, że mogłyśmy przedstawić swoje prace. Mamy nadzieję, że będą się podobać i zapadną Państwu w pamięć – mówiły.

Uczennice przyjęły wiele życzeń oraz słów uznania dla ich talentu. Rysunki inspirowane są japońską mangą. Wystawa przybliża strony dla nas nieznane, ukazuje i nakłania widza do poznania kultury Dalekiego Wschodu z perspektywy młodego człowieka.

Wystawę można oglądać do 23 lutego.

Serdecznie zapraszamy!