18 33 72 140
Limanowa, ul. Matki Boskiej Bolesnej 13
- A +

Wystawa „Życie poezją utkane”

Wystawy

Wystawa „Życie poezją utkane”

W czwartek 8 listopada w Miejskiej Galerii Sztuki działającej przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej odbył się wernisaż otwierający wystawę pt. „Życie poezją utkane”. Swój dorobek artystyczny prezentują: Anna Baran – malarz, rysownik, fotograf, Aleksander Majerski – rzeźbiarz, który zajmuje się również malarstwem i poezją oraz Krzysztof Augustyn – kompozytor, pianista, artysta koncepcyjny.

 

 

Na rozpoczęcie dyrektor biblioteki Joanna Michalik przywitała bohaterów wieczoru, licznie zebranych gości, wśród których byli: Jan Winiewski – wiceprzewodniczący Rady Miasta oraz Marian Wójtowicz – radny Rady Powiatu. Przedstawiła biogramy i osiągniecia artystów. Kolejno głos zabrali twórcy wystawy. Anna Baran – z wykształcenia inżynier budownictwa – przyznała, że tworząc swoje prace wykorzystuje wiedzę techniczną. Opowiedziała o swoich zainteresowaniach i inspiracjach, licznie „przewijały się” wspomnienia z dzieciństwa. Artystka częściowo wyjaśniła tytuł wystawy - „Życie poezją utkane” ponieważ poetyczność znajduje się w malarstwie i w rysunku – mówiła. Uczestniczyła w wystawach indywidualnych i kilkudziesięciu zbiorowych w kraju i za granicą, a w Miejskiej Galerii Sztuki gości po raz drugi.

Aleksander Majerski – od 30 lat jako rzeźbiarz zmaga się z drewnem. Oprócz tego jest rysownikiem, malarzem, zajmuje się fotografią i poezją. Artysta wyraził zadowolenie z realizacji wystawy. Kolejno przyszła pora na przedstawienie, nieobecnego na wernisażu trzeciego współtwórcy wystawy – Krzysztofa Augustyna – którego animacja komputerowa wzbogaciła    i urozmaiciła wernisaż. Wśród odbiorców wystawy słychać było słowa uznania dla dorobku artystycznego. Gdy ktoś docenia i wspiera dobrym słowem to najbardziej motywuje do działania – mówiła Anna Baran.

 

Ekspozycję składającą się z prac trzech artystów, które ze sobą doskonale korespondują, tworząc ciekawą, oryginalną i spójną wystawę – można oglądać do 30 listopada br.

 

Zapraszamy.