18 33 72 140
Limanowa, ul. Matki Boskiej Bolesnej 13
- A +

„Tu i teraz” - makrofotografia Lidii Sułkowskiej

Wystawy

„Tu i teraz” - makrofotografia Lidii Sułkowskiej

„Tu i teraz” to tytuł aktualnie eksponowanej wystawy autorstwa Lidii Sułkowskiej – limanowianki, która zawodowo zajmuje się grafiką, ale jej pasją od kilku lat jest wymagająca ogromnej cierpliwości, ale i wiedzy czysto technicznej – makrofotografia.

 

Wernisaż otwierający wystawę odbył się w słoneczne, jesienne popołudnie – 11 października w Miejskiej Galerii Sztuki. Na początek oficjalnej części głos zabrała dyrektor biblioteki Joanna Michalik – przywitała artystkę i licznie zebranych gości, przedstawiła krótko biogram autorki fotografii. Dziś macie państwo okazję przenieść się w świat widziany oczami „Luliki” - bo takim pseudonimem posługuje się artystka – i ukoić zmysły w tej baśniowej, subtelnej, barwnej jego aurze – mówiła dyrektor.

Prezentowane fotografie ukazują niezwykle malowniczy, a nawet wręcz plastyczny i malarski świat. Przedstawiają świat, który często ginie pod naszymi stopami, niekiedy niezauważalny gołym okiem.

Co mówi Lidia Sułkowska na temat swoich prac? Makrofotografia to kolejna pasja, która mnie uspokaja i wycisza, dlatego bardzo ją pokochałam. Moje prace są baśniowe, subtelne i barwne – przypominają obrazy.

Odbiorcy wystawy z wielką chęcią i zaciekawieniem oglądali fotografie, a to wszystko przy nastrojowej muzyce. Nie zabrakło również słów uznania i gratulacji dla dorobku artystycznego pani Lidii.

Wystawę można oglądać do dn. 3 listopada br.

Zachęcamy i zapraszamy!