18 33 72 140
Limanowa, ul. Matki Boskiej Bolesnej 13
- A +

„Oto człowiek” – malarstwo i rysunek

Wystawy

„Oto człowiek” – malarstwo i rysunek

26 czerwca w Miejskiej Galerii Sztuki odbył się wernisaż otwierający wystawę pt. „Oto człowiek”. Autorami wystawy są limanowscy artyści: Agnieszka Pałka i Jacek Stanisz – zaprezentowali swoje obrazy, których tematem jest człowiek, jego piękno, fizyczność oraz duchowość.

Agnieszka Pałka była już autorką malarskich wystaw indywidualnych i zbiorowych w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Jest absolwentką Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Pracuje jako nauczyciel plastyki w Szkole Podstawowej Nr 1 w Starej Wsi. W swoich pracach wykorzystuje technikę akryli, akwareli oraz pastel, ołówek i sepię. Natomiast Jacek Stanisz debiutował, po raz pierwszy wystawił dzieła dla szerszego grona odbiorców. Mimo że zawodowo nie zajmuje się żadną z dziedzin sztuki, to malarstwo i muzyka towarzyszą mu od dziecka. Przy tworzeniu swoich obrazów wykorzystuje technikę olejną i technikę rysunku. Ich obrazy stworzyły unikatową, atrakcyjną i przykuwającą uwagę wystawę.

Podczas wernisażu artyści wyrazili podziękowania za liczne przybycie wszystkim gościom, opowiedzieli o inspiracjach oraz o artystycznym współczesnym spojrzeniu na człowieka.

Obrazy ukazują różne oblicza człowieka, jego fizyczność oraz sferę metafizyczną. Ważne jest wnętrze, to co siedzi w głowie, umyśle i sercu człowieka. – mówiła Agnieszka Pałka

 

Wystawę można oglądać do 24 sierpnia.