18 33 72 140
Limanowa, ul. Matki Boskiej Bolesnej 13
- A +

Malarstwo Bogusława Juszkiewicza

Wystawy

Malarstwo Bogusława Juszkiewicza

W czwartkowe popołudnie 28 czerwca w Miejskiej Galerii Sztuki działającej przy Bibliotece Publicznej w Limanowej odbył się wernisaż wystawy Bogusława Juszkiewicza – limanowskiego artysty; absolwenta kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu; twórcy cyklu obrazów „Mega-trans-formy”, „Iluminacja”, „Kraków” oraz „Energia”.

 

Część oficjalną rozpoczęła dyrektor biblioteki Joanna Michalik – przywitała licznie zebranych  pasjonatów sztuki, w tym autora wystawy oraz władze samorządowe. Przedstawiając malarza skupiła się na jego aktualnych osiągnięciach artystycznych np. na kwalifikacji do II Przeglądu Sztuki Współczesnej „Nowa Awangarda” oraz zasługach dla lokalnego środowiska artystycznego.

Podkreśliła, że nowatorskość i oryginalność dzieł malarza polega na wykorzystaniu i artystycznym przetworzeniu przedmiotów, które stanowią elementy maszyn i urządzeń elektrycznych i tworząc w ten sposób pejzaże industrialne.

Następnie głos zabrał Bogusław Juszkiewicz – podziękował wszystkim przybyłym na wernisaż, opowiedział o aktualnie prezentowanej wystawie oraz zdradził co czyni tematem swoich prac plastycznych oraz skąd czerpie inspiracje.

 

Jest to wystawa, która pokazuje oddziaływanie myśli technicznej na myśli i odczucia artystyczne - tak o eksponowanych obrazach mówił burmistrz Władysław Bieda, którego przemówienie dało początek wspomnieniom, które przeniosły się kolejno do rozmów w kuluarach.

 

Wystawę można oglądać do 20 lipca.

 

Zachęcamy i zapraszamy!