18 33 72 140
Limanowa, ul. Matki Boskiej Bolesnej 13
- A +

Przesyłki ciszy – obrazy i słowa

Wystawy

Przesyłki ciszy – obrazy i słowa

W piątek 23 marca w limanowskiej Miejskiej Galerii Sztuki odbył się niecodzienny wernisaż wystawy połączony ze spotkaniem autorskim z Beatą Zalot – malarką, pisarką, poetką, dziennikarką, podróżniczką. A to wszystko pod tytułem ,,Przesyłki ciszy – obrazy i słowa".


Na rozpoczęcie, licznie zebranych gości oraz artystkę powitała dyrektor biblioteki Joanna Michalik, przedstawiła biogram pani Beaty Zalot, po czym oddała głos malarce. Jak tytuł podpowiada, spotkanie podzielone było na dwie części: w pierwszej pani Beata zaprezentowała swoją twórczość malarską, a w drugiej literacką.

 

Podczas spotkania autorskiego pisarka opowiedziała o pasji pisania, swoim zamiłowaniu do podróżowania oraz odczytała kilka nastrojowych wierszy i opowiadań swojego autorstwa. Natomiast na temat pasteli – aktualnie eksponowanej wystawy – mówi, że są to: wymalowane emocje. Pastele są dla niej dziennikiem z wędrówek, po najbliższej okolicy, zaułkach ulubionych podhalańskich wiosek i słowackich miasteczkach, ale także zakamarkach Krakowa, Lublina, Lwowa czy Wilna. To także ślady dalszych egzotycznych podróży – do Wenezueli, Laosu, Indii, Nepalu, Libanu i wielu innych ciekawych miejsc świata. Sama mówi, że: pastele i podróże są sposobem na oczyszczenie i ucieczkę od codzienności.

 

Uczestnicy zaangażowali się w rozmowę, zadawali pytania i dzielili się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami.

 

 

Wystawę, która zabiera widza w podróż po urokliwych zakątkach, można oglądać do końca kwietnia bieżącego roku.

 

W limanowskiej książnicy można też zakupić książki autorstwa Beaty Zalot.

 

 

Zapraszamy!