18 33 72 140
Limanowa, ul. Matki Boskiej Bolesnej 13
- A +

,,Nasz barwny świat”

Wystawy

,,Nasz barwny świat”

Od 25 stycznia w Miejskiej Galerii Sztuki można zwiedzać wystawę pt. ,,Nasz barwny świat”. Swoją twórczość prezentują artystki Izabela i Maria Podgórne – matka i córka.


Wernisaż pierwszej w tym roku wystawy odbył się w czwartkowe popołudnie 25 stycznia. Na początek – tradycyjnie, licznie zgromadzonych gości przywitała dyrektor biblioteki Joanna Michalik. Przedstawiła krótko biogramy obydwu artystek, po czym oddała głos pani Izabeli Podgórnej. Opowiedziała ona o swoim i córki zamiłowaniu do sztuki, inspiracjach artystycznych, podziękowała gościom za przybycie oraz zaprosiła do oglądania prac.

Na wernisażu obecni byli Radni Rady Powiatu Limanowskiego: pan Marian Wójtowicz i pan Józef Jaworski oraz ksiądz Stanisław Wojcieszak, którzy złożyli gratulacje artystkom, wyrazili słowa uznania za twórczość, propagowanie lokalnej kultury oraz życzyli w dalszym ciągu owocnej twórczości artystycznej.

Wystawę tworzą prace wykonane różnorakimi technikami plastycznymi, urozmaicone kolorystycznie i tematycznie. Obok obrazów uwagę przyciągają robione na szydełku serwety.

Wystawę ,,Nasz barwny świat” – połączenie rodzinnej twórczości matki i córki – można oglądać do 16  lutego br.

Zapraszamy!

Izabela Podgórna – pomimo, że nie posiada wykształcenia plastycznego – od zawsze interesuje się plastyką. Ważnym momentem był dla niej kontakt z nieżyjącą już Danutą Maryjowską, która udzieliła cennych wskazówek i pomogła ugruntować zdolności plastyczne. Prace artystki znajdują się w prywatnych zbiorach w kraju i za granicą. Posługuje się głównie ołówkiem i pastelami, ale pani Izabela także rzeźbi i haftuje. Tematyką prac obejmuje: martwą naturę, krajobrazy, zabytki architektury, portrety, kwiaty.

Maria Podgórna – absolwentka matematyki i fizyki na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, obecnie doktorantka. Od dziecka interesuje się malarstwem. Ze względu na wyuczony zawód w swoich pracach łączy matematykę ze sztuką. Jej rodzinną pasją jest fotografia, pejzaż, przyroda oraz portrety.