18 33 72 140
Limanowa, ul. Matki Boskiej Bolesnej 13
- A +

Młodość – wychowanie – kreatywność

Wystawy

Młodzi artyści anektowali i do 16 lipca objęli we władanie Miejską Galerię Sztuki w Limanowej. – Są młodzi, to już wiemy. Ale do tego zdolni, bardzo kreatywni, prowadzeni od strony artystycznej przez dobrego wychowawcę i pedagoga, który potrafi rozbudzić, ukierunkować oraz odpowiednio rozwijać ich pasję do sztuki. Gorąco polecamy odwiedzić wystawę, by naocznie przekonać się jak utalentowaną mamy młodzież w naszym regionie. – podkreślają organizatorzy. Słowa te odnoszą się do aktualnie prezentowanej w limanowskiej Galerii wystawy. Jej autorami są podopieczni Pracowni Edukacji Plastycznej Michała Liszki z Mszany Dolnej. Tytuł to „Wychowanie i kreatywność”.

Młodość – wychowanie – kreatywność

Wernisaż odbył się 23 czerwca. Pojawiło się całe mnóstwo autorów, ponieważ na wystawie ogółem eksponowanych jest 160 prac a prezentuje je w sumie – uwaga – 117 młodych artystów! Wszystkich zebranych na wernisażu, w tym przede wszystkim autorów wystawy i Michała Liszkę, powitała gospodarz książnicy. – Wychowanie przez sztukę to wychowanie człowieka innowacyjnego, uczestniczącego w kulturze, wrażliwego na piękno, kreatywnego i z bogatą wyobraźnią. Pan Michał wykorzystuje potencjalne zdolności każdego ze swoich uczniów i stymuluje ich rozwój, nie narzucając przy tym jedynych słusznych kryteriów piękna Co również bardzo ważne: bierze pod uwagę skutki jakie proces tworzenia pozostawia w psychice dziecka i zdaje sobie sprawę z ogromnego wpływu jaki ma to na całokształt wychowania. – mówiła Joanna Michalik, gratulując również młodym artystom pomysłów i talentu, które w tak okazały sposób zaprezentowane są na ścianach limanowskiej Galerii. Pan Michał podziękował za możliwość zaprezentowania po raz kolejny artystycznego dorobku swoich podopiecznych w Limanowej. Opowiedział co nieco o podejściu i metodach jakie wykorzystuje w swojej pracy z młodymi ludźmi. Podkreślał, jak bardzo ważny jest rozwój przez sztukę, jak wielkie daje on możliwości, jak pięknie potrafi procentować w przyszłości. Pogratulował wszystkim autorom, zwracając jednocześnie uwagę jak dużą pracę, zaangażowanie, jak również cierpliwość wkładają w swoją pasję artystyczną. Podziękował też za wsparcie jakiego udzielają rodzice młodych artystów.Formalne otwarcie wystawy stało się faktem.

Ta wystawa przytłacza jak czerwcowy żar solarny lejący się z nieba. Przytłacza w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Różnorodnością. Tematyką. Ilością. Doborem użytych technik. W końcu – poziomem. Praca Pracowni Edukacji Plastycznej Michała Liszki na rzecz swoich podopiecznych i prace które wychodzą spod ich rąk – prima sort.

Wystawę można zwiedzać do 16 lipca. Gorąco rekomendujemy.