18 33 72 140
Limanowa, ul. Matki Boskiej Bolesnej 13
- A +

"Melodia drzewa"

Wystawy

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia najnowszej wystawy pt. "Melodia drzewa", którą prezentują w naszej galerii Elżbieta i Piotr Zbrożek.

"Melodia drzewa"

Elżbieta Zając-Zbrożek mieszka w Szyku. Studiowała na Wydziale Rzeźby krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych u prof. Jerzego Bandury, Mariana Koniecznego, Józefa Sękowskiego. Bogactwo kulturowe regionu i uroda pejzażu są dla niej źródłem niewyczerpanych inspiracji — stąd różnorodność działań plastycznych. Tworzy prace w drewnie, brązie, ceramice, lodzie, śniegu, wykorzystuje również papier, kamień, łyko i inne naturalne materiały.W pracowni powstają rzeźby monumentalne i kameralne, rzeźba portretowa, tkanina unikatowa, przedmioty sztuki użytkowej, biżuteria, kolekcje kapeluszy oraz marionetek. Artystka prowadzi warsztaty plastyczne dla dzieci i dorosłych, uczestniczy w międzynarodowych sympozjach i konkursach, prezentuje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.

Piotr Zbrożek ukończył Wydział Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w 1988 roku. Zajmuje się rzeźbą w drewnie, brązie, kamieniu, lodzie i śniegu oraz medalierstwem i rysunkiem. Posługując się tradycyjną techniką i materiałem poszukuje własnej formy ekspresji opartej na odkrywaniu wewnętrznego pulsowania struktury materii rzeźbiarskiej. Realizuje rzeźby sakralne, bierze udział w międzynarodowych sympozjach rzeźbiarskich, plenerach, konkursach i wystawach.