18 33 72 140
Limanowa, ul. Matki Boskiej Bolesnej 13
- A +

BLIŻEJ NATURY Henryk Kopańczyk

Wystawy

Zafascynowany magią gliny, opuścił ziemię łomżyńską by poznawać tajniki ceramiki artystycznej w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu. Następnie swoje umiejętności plastyczne doskonalił na Wydziale Plastycznym Krakowskiej Akademii Pedagogicznej. Od roku 1977 - nauczyciel ceramiki artystycznej w Liceum Plastycznym w Nowym Wiśniczu.

BLIŻEJ NATURY Henryk Kopańczyk

Chęć tworzenia w glinie i dzielenia się swoimi doświadczeniami spowodowała zorganizowanie dwóch plenerów ceramiczno-rzeźbiarskich - "Spotkanie po latach" i "Ceramiczne dialogi", których był komisarzem.

Systematycznie uczestniczy w Ogólnopolskich Plenerach Ceramicznych dla nauczycieli szkół plastycznych. Wziął udział w 30 wystawach krajowych i zagranicznych (m. in. we Frechen - Niemcy). Autor ośmiu wystaw indywidualnych: Bochnia, Tarnów, Kraków, Libiąż, Nowy Wiśnicz, Myślenice, Lipnica Murowana.

Jego ceramiczne realizacje rzeźbiarskie oraz kompozycje ścienne znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą (Niemcy, Szwecja, Finlandia, USA). Inspiracją dla jego twórczości jest piękno zaklęte w naturze.