18 33 72 140
Limanowa, ul. Matki Boskiej Bolesnej 13
- A +

MALARSTWO Z MIASTA NIKIFORA

Wystawy

W limanowskiej Miejskiej Galerii Sztuki otwarta została kolejna wystawa. Tym razem swój malarski dorobek prezentują twórcy z Krynicy. Są to artyści działający pod egidą krynickiego Oddziału Towarzystwa Sztuk Pięknych. Tworzą oni stowarzyszenie KLUB TWÓRCZY ARTYSTYCZNO-LITERACKI skupiające malarzy, rzeźbiarzy i poetów z miasta i gminy krynickiej.

MALARSTWO Z MIASTA NIKIFORA

Promują swoje środowisko twórcze i sztukę przygotowując wystawy, plenery i konkursy. Organizują spotkania autorskie, akcje charytatywne, wydają poezję. Za swoją działalność na rzecz dobra innych i całokształt pracy na niwie kulturalnej są doceniani i nagradzani. Tym razem zawitali do Limanowej. Na wernisażu w Miejskiej Galerii prezentują się malarze. Swoje prace wystawiają: Agata Broniszewska, Helena Barbara Włoszczyzna, Barbara Cichy, Dariusz Morawski, Celina Kopacka, Małgorzata Dziadyk, Małgorzata Piątkowska, Małgorzata Machnikowska-Machnik, Brygida Krejczi-Schabowska, Anna Jabłońska, Grażyna Petryszak. W sumie eksponowane są 63 obrazy o różnorodnej technice i tematyce: pejzaże, przyroda, architektura Krynicy i okolic, martwa natura, kościoły i tematyka sakralna.

Ogromnie ważne dla krynickiej twórczej społeczności jest to, iż ludzie w różnym wieku potrafią i chcą coś razem zrobić — realizując pomysły, spełniając marzenia twórcze, dają innym możliwość przeżywania sztuki, poezji czy muzyki. Możemy już śmiało powiedzieć, że kryniccy twórcy ugruntowali swoją pozycję i na stałe zapisali się w "pejzażu" kulturalnym Uzdrowiska. Często zadajemy sobie pytanie, czy sztuka w ogóle, a sztuka nieprofesjonalna i ludowa "taka płynąca z serca" w szczególności, potrzebna jest społeczeństwu początku trzeciego tysiąclecia? Jednak wszystkie wątpliwości rozwiewa każdy kolejny, a w tym przypadku limanowski, wernisaż. — mówi Grażyna Petryszak, prezes krynickiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych.

W wernisażu otwarcia udział wzięli: Marek Czeczótka - burmistrz Limanowej, Dariusz Reśko - zastępca burmistrza Krynicy, miłośnicy sztuki, członkowie art-klubu i Limanowskiego Klubu Literackiego.