18 33 72 140
Limanowa, ul. Matki Boskiej Bolesnej 13
- A +

"DALEKO OD STOLICY"

Wystawy

Z okazji jubileuszu 15lecia Warsztatu Terapii Zajęciowej w limanowskiej Galerii otwarto okolicznościową wystawę pn. Daleko od stolicy. Prezentuje ona artystyczny efekt pracy osób niepełnosprawnych, uczestników Warsztatu. Eksponowane są malarstwo, haft artystyczny, rzeźba, ceramika, wyroby gliniane.

"DALEKO OD STOLICY"

Warsztat Terapii Zajęciowej powstał w listopadzie 1993 roku. Swoją siedzibę ma w Tymbarku. Działa pod patronatem Stowarzyszenia REMEDIUM. To jedyna tego typu organizacja w powiecie limanowskim. Skupia osoby z umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności. Obecnie w zajęciach warsztatowych uczestniczy 60 osób pracujących pod okiem terapeutów i instruktorów w 11 specjalistycznych pracowniach. Uczestnicy objęci są opieką medyczną oraz psychologiczną. Każdy z nich ma indywidualnie opracowany i dostosowany do swoich potrzeb program. Prócz rehabilitacji i terapeutyki duży nacisk położony jest na wspieranie aktywności zawodowej i społecznej niepełnosprawnych, w tym rozwój intelektualny i artystyczno-manualny. Imponujące tego efekty można zobaczyć na prezentowanej właśnie w bibliotece wystawie.

Uroczysty inauguracyjny wernisaż odbył się 14 marca w Miejskiej Galerii Sztuki.

Uczestnicy Warsztatu, licznie przybyłym gościom, prócz swoich prac, zaprezentowali też przygotowaną na tę okoliczność inscenizację artystyczno-poetycką. W trakcie wernisażu przeprowadzona została także aukcja części z wystawianych prac. Cały dochód z niej przekazany został na potrzeby uczestników Warsztatu.

Wystawę można zwiedzać do 8 kwietnia.