18 33 72 140
Limanowa, ul. Matki Boskiej Bolesnej 13
- A +

ANIOŁY, MADONNY I CHINY

Wystawy

Nowy wernisaż w Galerii. Tym razem wystawa prac Eugeniusza Molskiego. Autor to urodzony na Mazowszu 66-letni artysta, absolwent ASP we Wrocławiu. Zajmuje się malarstwem standardowym, ściennym i architektonicznym, ceramiką oraz rzeźbą. Ma za sobą wystawy zbiorowe oraz indywidualne w całej Polsce i Europie.

ANIOŁY, MADONNY I CHINY

Wiele z nich było nagradzanych bądź wyróżnianych. Limanowska wystawa nosi tytuł PIĘKNE MADONNY, ŚLICZNE ANIOŁY, CHIŃSKIE IMPRESJE. Jej tematyka jest religijno-sakralna. Przygotowałem propozycje w tworzywie ceramicznym i malarskim prezentując wizerunki Madonn, naśladownictwa bądź pastisze dawnego malarstwa religijnego poznanego w czasie wędrówek po sanktuariach Europy, pobycie w Ziemi Świętej i innych krajowych miejscach kultu religijnego - wyjaśnia Molski. Mam nadzieję, że wystawa przybliży zwiedzającym w pewien sposób problemy sacrum, bądź pobudzi do przemyśleń i refleksji, a także dostarczy estetycznych doznań. Osobną część wernisażu zajmują prace poświęcone Chinom, ich niepowtarzalnej kulturze i sztuce, zabytkom i przyrodzie. Wiosną 2007 roku udało mi się zrealizować chodzące za mną latami marzenie: zobaczyć Chiny - opowiada artysta. Ogrom wrażeń, spostrzeżeń i przemyśleń mogłem po powrocie do kraju utrwalać. Te "chińskie" prace malarskie i ceramiczne prezentowane w Limanowej to właśnie wyraz zachwytu, pokory, świadomości niezwykłości krajobrazu czy tamtejszych dzieł. To nieśmiała próba znalezienia plastycznego ekwiwalentu w malowanych pracach i ceramice. Wydawać by się mogło, że obecność w Chinach spełniła moje marzenia, a tymczasem przeciwnie - wzmogła apetyt, by znów kiedyś tam wrócić.

Otwarcie wernisażu Eugeniusza Molskiego odbyło się 21 maja. Ubogacił go występ poetycko-muzyczny przygotowany przez limanowską młodzież szkolną.

Wystawa czynna do 19 czerwca.