18 33 72 140
Limanowa, ul. Matki Boskiej Bolesnej 13
- A +

CAŁA SZKOŁA MALUJE

Wystawy

Do 13 stycznia roku przyszłego w Miejskiej Galerii Sztuki można zwiedzać grupową wystawę uczniów Zespołu Szkół im. ks. Józefa Górszczyka w Pisarzowej. Biorą w niej udział "żacy" całego Zespołu - od zerówki po klasy trzecie gimnazjum - prezentując prace indywidualne i zespołowe. Pomysł zorganizowania wystawy zrodził się z chęci sprawienia dzieciom radości. Są dwie rzeczy, które bardzo mobilizują uczniów do pracy: wyznaczenie konkretnego celu oraz umiejętne chwalenie i docenianie wysiłku. Wystawa spełnia oba te aspekty a cel jest realny i prestiżowy, daje uczniom możliwość wcielenia się w rolę profesjonalnego twórcy. A trzeba pamiętać, że twórczość artystyczna stanowi integralną część rozwoju emocjonalnego dzieci - mówi nauczycielka plastyki Magdalena Strzebońska, sama artysta plastyk.

CAŁA SZKOŁA MALUJE

Przygotowania do wystawy trwały kwartał. Ma ona za zadanie promować raczej ogół niż szczegół, stąd dość duża liczba prac zespołowych i różne techniki. Młodzi w grupie czują się pewniej i pracują rewelacyjnie. W dodatku taki rodzaj pracy naprawdę sprawia im autentyczną radość. W pracach poruszamy zagadnienia nawiązujące do różnych nurtów sztuki nowoczesnej. Chciałabym by to młode pokolenie, karmione medialnym kiczem i konsumpcjonizmem, było wrażliwe na prawdziwą sztukę - dodaje Strzebońska.

Otwarcie i inauguracyjny wernisaż odbyły się 15 grudnia. Poza zaproszonymi gośćmi, zjawili się na nim też oczywiście młodzi artyści. I prócz namacalnie widocznych na ścianach Galerii możliwości malarskich, ujawnili również talenty wokalne, pięknie śpiewając kolędy bożonarodzeniowe.