Limanowa, ul. Bronisława Czecha 4

Powiatowa Kampania Czytelnicza

Zalety głośnego czytania dzieciom znane są nie od dziś. Głośne czytanie buduje więź między dorosłym a dzieckiem, stymuluje rozwój mózgu, wzbogaca wiedzę ogólną, na przykład rozbudowuje słownictwo, uczy myślenia, a także pomaga zrozumieć wiele kwestii odnośnie ludzi czy świata. To tylko kilka z wielu pozytywnych aspektów głośnego czytania. Zatem dnia 29 września, czyli dzisiaj obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, popularnej autorki książek dla dzieci i młodzieży. Z tej okazji Starostwo Powiatowe wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Limanowej przygotowało Powiatową Kampanię Czytelniczą, w wersji online. Do udziału w tej Kampanii zaproszono samorządowców, ludzi kultury, przedstawicieli różnych zawodów i miłośników książki i bibliotek z powiatu limanowskiego.

W tym roku promujemy twórczość Ludwika Jerzego Kerna, z okazji 100. rocznicy urodzin.

Na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej gościnnie wystąpiła także znana limanowianka, aktorka Teresa Dzielska, która zaprezentowała jeden wiersz z bogatego dorobku poety.