„Słowo daje wolność” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej

„Słowo daje wolność” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej

30 listopada Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej zaprosiła na wydarzenie w ramach obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości pod szyldem „Słowo daje wolność”.

Wydarzenie rozpoczęły warsztaty czerpania papieru pod okiem Anny Kaznodziej. Dwie grupy dzieci i młodzieży poznawały tajniki wytwarzania papieru, a podczas spotkania panowała sympatyczna i twórcza atmosfera. Na zakończenie uczestnicy otrzymali wykonane przez siebie prace i zostali zachęceni do śledzenia kolejnych wydarzeń w bibliotece.

Po krótkiej przerwie, o godzinie 17:00 odbył się panel dyskusyjny z udziałem Anny Kaznodziej i Konrada Michalaka - dziennikarzy łódzkich mediów oraz przedstawicieli mediów lokalnych, które reprezentowali - Jakub Toporkiewicz z portalu Limanowa.IN oraz Józef Budacz z portalu TV28. Poruszono wiele zagadnień ze sfery mediów, ale jego głównym przesłaniem była dyskusja na temat wolności i siły słowa w przekazie medialnym. Żywa dyskusja pomiędzy panelistami oraz uczestnikami spotkania trwała ponad półtorej godziny. Miłym akcentem było włączenie się w szeregi panelistów podróżnika, alpinisty, autora reportaży i korespondenta Pana Marka Dudka.

„Mała Stabilizacja” prezentująca życie Tadeusza Różewicza w kontekście i w odniesieniu do jego dzieł, na tle zmieniających się czasów była kolejnym punktem programu. Unikalna prezentacja poruszyła skomplikowane rozważania o wolności i niepodległości.

Wiersze autorstwa poety prezentowane były na tle, tworzonym przez muzykę współczesną, a całość programu wykonał Konrad Michalak z towarzyszeniem pianisty.

Organizatorzy dziękują uczestnikom warsztatów za zaangażowanie w projekt, a zgromadzonej publiczności za udział w panelu oraz koncercie.

Zapraszamy na kolejne wydarzenia w Miejskiej Bibliotece Publicznej.