Biblioteczna Wigilia

Biblioteczna Wigilia

Stoły suto zastawione i, co bardzo nas cieszy, licznie obstawione przez licznie przybyłych bibliotekarzy i bibliotekarki z terenu powiatu limanowskiego. Żywa muzyka o kolędowo – świąteczno – folklorystycznej proweniencji, która porywała do śpiewu a momentami, wydawałoby się, i do tańca (nóżka pod stołem niejednemu bibliotekarzowi chodziła). Naturalnie ciepłe, jak światło świecy, pod względem atmosfery było to spotkanie. Kolejny, trzeci już raz w kolejności, w bibliotece odbyło się spotkanie wigilijno – opłatkowe.

Zebranych gości powitała Joanna Michalik. – Chciałabym wam podziękować za całoroczną współpracę, za otwartości, także za konstruktywną krytykę, generalnie: za to że jesteście. Nasza praca bywa trudna, jest mało intratna finansowo, ale mamy to szczęście że czym więcej serca wkładamy w służbę na rzecz krzewienia wiedzy i kultury – tym więcej satysfakcji, wynikającej z zadowolenia czytelników, wraca do nas. Życzę wielu łask Bożych a kolejny rok niech będzie czasem pokoju oraz realizacji marzeń. – mówiła dyrektor limanowskiej biblioteki.

Następnie każdy z zebranych osobiście składał sobie życzenia nawzajem. Niósł się wtenczas przyjemny szmer po głównej sali galeryjnej łamany odgłosami łamanego opłatka i wymienianych uprzejmości i całusów. Potem wszyscy zasiedli do stołu, a zespół „Laskowioki” pięknie i donośnie przygrywał oraz śpiewał (śpiewał momentami w tandemie z zebranymi).

Fajna jest taka Wigilia. Okazja to do ciepłego spotkania, podyskutowania na zawodowe czy prywatne tematy (albo oderwania się od nich) czy czasem nawet wręcz zapoznania się. Stanowi ona świetną namiastkę bądź wprowadzenie do celebry świątecznej już w osobisto – rodzinnym gronie. 13 grudnia w limanowskiej bibliotece takie to właśnie – fajne – było popołudnie.

Oby kolejne za rok.