Klub się spotkał

20 lipca. Limanowski Klub Literacki – jak o ścisłość idzie. Przy bibliotece działający. Dyskutowano, prezentowano, analizowano, oceniano, recenzowano. W przyjazno – koleżeńskiej atmosferze (jak zawsze). Z niemałą dozą humoru i żartu momentami (jak zazwyczaj).

Klub się spotkał

Ani trwająca kanikuła, ani środek tygodnia, ani afrykańskie niemal upały panujące tego dnia za oknem – oraz w bibliotecznych wnętrzach – nie stanowiły przeszkody czy bariery dla limanowskich literatów, by kolejny raz spotkać się we wspólnym gronie. I – najogólniej rzecz ujmując – podyskutować i „przegadać” kilka spraw związanych z klubem literackim oraz autorską twórczością własną.

Pojawiły się nowe osoby. Młode, zdolne, fajne, już to z dorobkiem i sążnym archiwum autorskim, już to nawet z wymiernymi sukcesami literackimi. Cieszy nas to setnie. Bez najmniejszych oporów, krygowania się czy zahamowań „weszli w klub z marszu i jak po swoje”, prezentując swoją twórczość, dyskutując czy recenzując teksty swoich kolegów. O to chodzi, na tym nam zależy, po to m.in. działa i funkcjonuje klub literacki, to jest jego istota. Cieszy nas ogromnie, powtórzymy się tu, że te spotkania i dyskusje mogłyby trwać i trwać. Mamy nieraz wrażenie, że gdybyśmy wyznaczyli godzinę dyskusyjnego spotkania dla literatów na dwunastą w samo południe to i tak książnicę opuszczalibyśmy grubo po zachodzie słońca. Bez względu na porę roku.

Dziękujemy i do kolejnego spotkania.