18 33 72 140
Limanowa, ul. Matki Boskiej Bolesnej 13
- A +

Opłatkowo – wigilijnie – bibliotekarsko

Wydarzenia

Świątecznie się zrobiło w limanowskiej bibliotece półtorej tygodnia przed Świętami Bożego Narodzenia. Podobnie jak w roku ubiegłym, środowisko bibliotekarskie z terenu powiatu limanowskiego zebrało się we wspólnym gronie podczas opłatkowo – wigilijnego spotkania.

Opłatkowo – wigilijnie – bibliotekarsko

Całe zebrane licznie grono powitała dyrektor limanowskiej MBP. Podziękowała wszystkim obecnym za to, że mimo licznych obowiązków zawodowych i prywatnych, znaleźli wszyscy czas by wspólnie się spotkać. – Chciałam podziękować za całoroczną dobrą współpracę, wiele udanych imprez bibliotecznych, wiele zaproszeń do Waszych gmin i bibliotek, za zaangażowanie w pracę i podnoszenie kompetencji zawodowych. Dziękuję Wam za pasję z którą podchodzicie do codziennych obowiązków, ona rodzi profesjonalizm, a profesjonalizm daje jakość. Limanowszczyzna ma to szczęście, że ma bibliotekarzy z pasją. – podkreślała Joanna Michalik, na koniec przekazując wszystkim zebranym najlepsze życzenia, które następnie każdy z osobna i personalnie składał sobie osobiście nawzajem. Gdy już to się dokonało i każdy z każdym przełamał się opłatkiem, wymienił życzenia, uprzejmości (oraz całusy), na „scenę” wkroczyli Wilkowicanie, regionalny zespół z Wilkowiska. Muzykanci najpierw od siebie przekazali zebranym życzenia a następnie wespół z nimi – z pasją i donośnie niemal jak na Limanowskiej Słazie – wyśpiewywał najbardziej znane polskie kolędy. Po wigilijnym obiedzie, obfitym w tradycyjne świąteczne dania, Wilkowicanie gromko jeszcze pokolędowali. Następnie, jak to przy wigilijnym stole, rozpoczęły się dyskusje na tematy wszelakie.

Tego typu spotkania, to nie tylko czysta przyjemność oraz bardzo ciepłe wprowadzenie w czas zbliżających się Świąt, ale też znakomita okazja do integracji i wspólnego zbliżenia lokalnego środowiska bibliotekarskiego. Należy to kontynuować.