18 33 72 140
Limanowa, ul. Matki Boskiej Bolesnej 13
- A +

Andrzejki Seniorów 2016

Wydarzenia

30 listopada w limanowskiej bibliotece po raz czwarty już zorganizowane zostały senioralne Andrzejki. Po raz czwarty okazały się sukcesem. Było gwarno niemal tak, jak na góralskim weselu, stoły zastawiono odpowiednim poczęstunkiem, muzyczne hity w wersji live niosły się od bibliotecznego parteru aż po poddasze.

Andrzejki Seniorów 2016

Najsampierw wszystkich zebranych – grupę bez mała pięćdziesięcioosobową z bibliotecznego Klubu Seniora – powitała dyrektor Joanna Michalik oraz zaanonsowała zespół, który świetnie i pięknie przygrywał same standardy muzyczne z lat 60. i 70. (Skład: Mariola Bukowiec – wokal, Magda Pluta – wiolonczela, Renata Borucka – skrzypce, Krystian Jaworz – piano). Był Seweryn Krajowski, Elvis Presley, Luis Armstrong, The Beatles, Krystyna Prońko i inni. Nagrodą za pierwszorzędne zaprezentowanie tych klasyków były rzęsiste brawa i niemałe wiwaty. Po zakończeniu pierwszej części koncertu zebrani przenieśli się piętro wyżej na poczęstunek. Tutaj były wzajemne, w całym wspólnym gronie, dyskusje i rozmowy na tematy wszelakie. Bezpośrednie, z humorem, nieraz kawalarskie, czasem i poważne. A potem znowu powrót do galeryjnej sali i ponownie coś „dla ducha” w wykonaniu zespołu. Dobry był to wieczór.

Niemożliwie fajnie nam jest patrzeć jako organizatorom jaką przyjemność sprawiają uczestnikom takie spotkania, jak swobodnie się na nich czują. Mało co bardziej cieszy jak uśmiech zadowolonego czytelnika w murach biblioteki. A tego 30 listopada, proszę nam wierzyć, w limanowskiej książnicy było – bardzo eufemistycznie rzecz ujmując – niemało.