18 33 72 140
Limanowa, ul. Matki Boskiej Bolesnej 13
- A +

II Limanowskie Dyktando napisane

Wydarzenia

Druga edycja Limanowskiego Dyktanda, a konkretnie jej część merytoryczno – techniczna, jest historią. 16 listopada, w samo południe, w Limanowskim Domu Kultury zostało ono najpierw oficjalnie zainaugurowane i „uznane za otwarte”, potem odczytane i – co najważniejsze – następnie przeniesione na papier przez śmiałków, gotowych mierzyć się z wymaganiami oraz zawiłościami polskiej ortografii. W tym roku do konkursu zgłosiło się 182 uczestników.

II Limanowskie Dyktando napisane

Przewodniczącym jury oraz autorem tekstu II Limanowskiego Dyktanda, podobnie jak w roku ubiegłym, był dr Maciej Malinowski (drugi członek jury to dr Artur Czesak). Autor Dyktanda wcielił się także w rolę lektora i odczytał uczestnikom jego treść. Najpierw całość, następnie – miarowo i powoli zdanie po zdaniu. Wcześniej oficjalnego otwarcia, zarówno imprezy jak i zalakowanej koperty w której znajdował się tekst dyktanda, dokonał burmistrz Limanowej Władysław Bieda. Przed samym pisaniem dyktanda wszystkie regulaminowe zasady i obwarowania przypomniał zebranym moderator imprezy, dziennikarz Jakub Węgrzyn. No i zaczęło się. Po sali głównej LDK niósł się głos lektora odczytującego tekst naprzemiennie z odgłosem benedyktyńsko pracujących długopisów i szelestem kartek. Jakoś 30 – 35 minut i było po sprawie.

II Limanowskie Dyktando napisane, ale jeszcze nie podsumowane. Ogłoszenie wyników, przyznanie tytułów mistrzów ortografii (oraz nagród) odbędzie się 25 listopada o godzinie 11.00 w limanowskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej.