Klub się spotkał

15 czerwca w limanowskiej MBP odbyło się kolejne dyskusyjne zebranie Limanowskiego Klubu Literackiego (Dyskusyjnego Klubu Książki). Staje się już dobrą tradycją, że trwa ono znacznie dłużej niż próbują to sobie wyobrazić organizatorzy. Cieszy nas, jako bibliotekę, niepomiernie.

Klub się spotkał

Bo świadczy najwymowniej o celowości takich „nasiadówek” i najprostszej, oczekiwanej przez nas, rzeczy: uczestnicy chcą się wspólnie spotykać we własnym gronie i dyskutować na tematy nie tylko okołoliterackie. Podczas niniejszego, siłą rzeczy, przewijała się m.in. sprawa francuskiego Euro 2016. Prymat jednak należał do literatury. Prezentowana była ona w treści i formie zarówno poetyckiej, jak i prozatorskiej, momentami nawet takiej z politologiczno-reportersko-recenzenckimi ingrediencjami. Dyskutowano o niej. Dyskutowano też o niedawnej drugiej edycji Limanowskiej Wiosny Poetyckiej, w której klubowicze wzięli formalny udział, z sukcesami - podkreślmy. Dyskutowano w końcu (i po konsultacjach podjęto wstępną decyzję) o tym, którego z potencjalnych autorów zaprosić do biblioteki na najbliższe spotkanie autorskie. Kto to? Teraz tu jeszcze zmilczymy jego personalia. Jak będzie już zakontraktowany – ogłosimy. Cieszymy się z nowych osób, które pojawiły się pierwszy raz na spotkaniu. Jesteście utalentowane, mamy nadzieję że zostaniecie z nami na dłużej. Kolejne spotkanie LKL – w lecie.

Wszystkich chętnych i zainteresowanych zapraszamy, jak zawsze, do udziału.