18 33 72 140
Limanowa, ul. Matki Boskiej Bolesnej 13
- A +

Klub się spotkał

Wydarzenia

22 marca w limanowskiej MBP odbyło się kolejne spotkanie Limanowskiego Klubu Literackiego (Dyskusyjnego Klubu Książki). Przy tutejszej książnicy działającego. Na nowe osoby i zainteresowanie wszystkich chętnych otwartego.

Klub się spotkał

Mamy – jako organizator – wrażenie, że gdybyśmy w pewnym momencie nie musieli nieco ordynarnie powiedzieć „basta, niestety ale musimy kończyć” – to uczestnicy dyskutowaliby (na tematy nie tylko okołoliterackie) do ciężkiej, ciemnej, późnej nocy. To już nie był pierwszy raz, tak się dzieje często, niemal nagminnie. Cieszy nas to potężnie. Cieszy nas też, że pojawiają się systematycznie nowi zainteresowani którzy bez odrobiny oporu prezentują swoją twórczość i chętnie o niej dyskutują. Często się myśli i mówi o nieprofesjonalnych literatach, będących np. na początku swojej twórczej ścieżki, że „piszą do szuflady i niechętnie prezentują publicznie swoje teksty”. No więc naszych lkl-owców ta sytuacja nie dotyczy. Bez najmniejszego skrępowania prezentują swoją autorską twórczość oraz dyskutują i deliberują – w różnej werbalnej narracji i formie – nad tekstami prezentowanymi przez koleżanki i kolegów. I nam, bibliotece, organizatorowi LKL, o to właśnie chodzi.

Ponadto na spotkaniu podjęto też wstępne plany dotyczące działania w najbliższej przyszłości (gdy się zaczną materializować i wchodzić w fazę realizacji, będziemy o szczegółach informować). Przedyskutowano również – solennie i prezentując różne punkty widzenia – dwa tytuły w ramach projektu Dyskusyjnych Klubów Książki: „Nocne zwierzęta” Patrycji Pustkowiak oraz „Temat na pierwszą stronę” Umberto Eco.

Wszystkich chętnych i zainteresowanych Limanowskim Klubem Literackim zapraszamy, jak zawsze, do udziału.