„Hej kolęda” w bibliotece

Stało się już tradycją – dla nas jako biblioteki niezwykle przyjemną – że od kilku lat z kolędą odwiedzają nas pracownicy oraz podopieczni limanowskiego Środowiskowego Domu Samopomocy. W tym roku byli u nas 8 stycznia. Znów było gwarnie, wesoło i świątecznie.

„Hej kolęda” w bibliotece

W nieco okrojonym składzie niż w poprzednich latach i z lekko skorygowanym scenariuszem zagrali i zaśpiewali nam kolędnicy z ŚDS. Nic a nic to jednak na jakość kolędy nie wpłynęło. Było pięknie.

Najsampierw na cały hol słychać było głośne odetchnięcie męskiej części kadry bibliotecznej. Okazało się, że w tegorocznym składzie kolędniczym nie ma Turonia – ergo: nie trzeba będzie „tańczyć” (czytaj tutaj: kalać tego pięknego, gdy jest profesjonalnie bądź z czuciem wykonywany, zespołu zjawisk ruchowych). Tegoroczna kolęda miała wymiar tylko muzyczno – wokalny. Ale to „tylko” nie oznacza, że była ona jakkolwiek uboższa od tej z lat poprzednich. Absolutnie nie. Walory aktorsko-teatralne z lat ubiegłych w tym roku zastąpione zostały klasycznym śpiewem i muzykowaniem. Pięknie grał i śpiewał humorystyczny Harmonista, pięknie recytowały odpowiednie frazy i śpiewały (śwarne barz!) Góraleczki oraz Pastuszek. Niosły się po bibliotece kolędy znane i mniej znane. Spotkanie zakończyły wzajemne życzenia. O kolejne nie prosimy. Domagamy się go za rok. Niech się darzy.

Hej kolęda!