SPOTKANIE Z POEZJĄ

W dniu 3 lipca w naszej bibliotece odbyło się spotkanie słowacko-polskich autorów tekstów literackich, które zostaną wydane we wspólnym zbiorze literackim w ramach realizacji programu INTERREG IIIA

SPOTKANIE Z POEZJĄ

Program realizuje Oravska Kniznica w Dolnym Kubinie i Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej.

Autorami tekstów literackich wydanych na Słowacji zostali: Jerzy Bogacz, Robert Widzisz, Marek Dudek, Zbigniew Sułkowski, Zbigniew Wrona, Jan Wielek, Marek Jerzy Stepień, Jan Uryga i autor grafiki Wojciech Brdej oraz młode laureatki powiatowego konkursu poetyckiego im. Zosi Smreczyńskiej. Są to: Marta Grys, Karolina Grabiec i Karolina Zapała.

W czasie spotkania twórczość Andrzeja Stasiuka omówił Zbigniew Sułkowski.

O życiu literackim Dolnego Kubina opowiadał dr Milan Gonda - dyr. Oravskiej Kniznicy.

Słowaccy literaci prezentowali fragmenty swoich utworów, które będą się znajdowały we wspólnym wydawnictwie.

Spotkanie prowadziła dyr. MBP w Limanowej Halina Matras.