SPOTKANIE LIMANOWSKICH LITERATÓW

3 marca w bibliotece odbyło się kolejne spotkanie Limanowskiego Klubu Literackiego. Tworzą go osoby z Limanowej i regionu parające się sztuką pisarską. We własnym gronie prezentują różnorodne utwory, dyskutują, konfrontują poglądy, tworzą pomysły na wzajemną współpracę i aktywność, upowszechniają w różny sposób swoje twórcze pasje.

SPOTKANIE LIMANOWSKICH LITERATÓW

Właśnie w przygotowaniu jest wspólny tom z utworami klubowiczów na wydanie którego biblioteka pozyskała pieniądze. Najpóźniej latem powinien on ujrzeć światło dzienne. Także dzięki współpracy na linii: MBP-LKL już w maju — to pewnik - do limanowskiej biblioteki zawita Andrzej Stasiuk. W któreś z piątkowych majowych popołudni autor Jadąc do Babadag spotka się z (pewnie nie tylko) limanowianami na spotkaniu autorskim.

Limanowski Klub Literacki jest formułą całkowicie otwartą na zainteresowanych uczestnictwem. Klub tworzą nie tylko uznani już w regionie, wprawieni w "rzemiośle" ludzie pióra, ale też młodzi adepci, będący na początku swojej literackiej drogi. Dorobek ma tutaj jednak drugorzędne znaczenie. Łączy ich to, że chcą się razem spotykać, dyskutować, współpracować twórczo spierać i wspierać. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do uczestnictwa.