SPOTKANIE LIMANOWSKICH LITERATÓW

W piątek 25 lipca w bibliotece po raz kolejny spotkali się ludzie tworzący Limanowski Klub Literacki. Jest to nieformalna grupa osób zajmujących się hobbystycznie twórczością literacką. Biblioteka wspiera i patronuje ich działaniom. Wiek, doświadczenie czy dorobek nie grają żadnej roli. Cieszy nas, że przekrój wiekowy klubowiczów jest możliwie najszerszy. - mówi Halina Matras. Są tu osoby od dziesiątków lat już piszące, znane i uznane w środowisku.

SPOTKANIE LIMANOWSKICH LITERATÓW

Ale do Klubu z chęcią i zainteresowaniem przystają także młodzi, zdolni ludzie będący na początku swej drogi literackiej. Praktycznie na każdym organizowanym przez bibliotekę spotkaniu pojawia się jakaś nowa twarz. Spotkania takie służą wzajemnej prezentacji tekstów, szerokiej dyskusji na różne - nie tylko literackie - tematy i integracji tego lokalnego środowiska. Służyć temu ma również przygotowywane wspólne wydawnictwo z tekstami klubowiczów, które biblioteka limanowska przygotuje do druku i sfinansuje. Do 15 sierpnia czekamy jeszcze na teksty, które mogłyby znaleźć się w tym wspólnym tomie. - dodaje dyrektor biblioteki. W drugiej połowie miesiąca rozpoczniemy już właściwe prace związane z wydaniem. Będziemy chcieli tak wyselekcjonować teksty, aby było ono różnorodne i stylistycznie i tematycznie. Na pewno opatrzymy je dodatkowo grafikami. Po tych utworach, które już mamy zgromadzone jestem przekonana, że będzie to ciekawa pozycja literacka.

Wszystkich zainteresowanych, którzy chcą włączyć się w ideę Limanowskiego Klubu Literackiego zapraszamy do kontaktu: telefonicznego 18 3372140 lub e-mailowego lkl@mbp.limanowa.pl z biblioteką.