SZKOLENIE, WYBORY I WYKŁAD

10 listopada limanowska MBP zorganizowała i przeprowadziła szkolenie zawodowe. Kierowane było ono do bibliotekarzy z terenu powiatu limanowskiego. Poświęcone było generalnie literaturze dla młodego i najmłodszego czytelnika. O nowych przepisach klasyfikowania oraz tworzenia sygnatur literatury pięknej i popularnonaukowej dla dzieci i młodzieży informowała zebranych powiatowa instruktorka Maria Kawula. Drugim punktem szkolenia był wykład Moniki Rząsy z Biblioteki Głównej krakowskiego Uniwersytetu Rolniczego. Zaprezentowała ona przegląd nowości wydawniczych dla dzieci i młodzieży.

SZKOLENIE, WYBORY I WYKŁAD

Przy okazji szkolenia odbyło się też walne zebranie sprawozdawczo — wyborcze limanowskiego koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Wybrano władze koła w składzie:

• przewodniczący: Helena Golińska (MBP w Limanowej)
  • sekretarz: Małgorzata Mucha (BM w Mszanie Dolnej)
  • skarbnik: Maria Kawula (instruktor powiatowy)

Dodatkową atrakcją przygotowaną dla bibliotekarzy był multimedialny wykład ks. prof. Krzysztofa Kościelniaka, wykładowcy PAT i UJ w Krakowie. Zatytułowany był on "Islam a chrześcijaństwo. Perspektywy i problemy dialogu", żywo zainteresował zebranych i wywołał sporą dyskusję na zakończenie spotkania.