Limanowa, ul. Bronisława Czecha 4

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Seniora

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Seniora
Zdjęcie przedstawiające okładkę książki Krzysztofa Zanussiego „Czy warto umierać za smartfona?…”

Bohaterką spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla Seniora, które odbyło się 11.08.2021, była książka Krzysztofa Zanussiego „Czy warto umierać za smartfona?…”

W książce postawiono wiele pytań o przyszłość jaka nas czeka.

Cytat z recenzji książki: „Świat się zmienia. Na naszych oczach chwieją się fundamenty naszej cywilizacji. Czy na pewno wiemy dokąd zmierzamy ? […] Co jeszcze – oprócz wirusów – zagraża ludzkości?"

Postawiliśmy również pytanie : jakie wartości preferuje współczesny człowiek. Uczestnicy spotkania opowiadali o swoich doświadczeniach  z czasu pandemii. Rozmawialiśmy  o książkach z domowej biblioteczki , na które wreszcie przyszedł czas przeczytania...Opowiadaliśmy o braku spotkań i kontaktów międzyludzkich, o tęsknocie za normalnością i strachu, izolacji,  który nieodzownie towarzyszył nam podczas choroby czy kwarantanny.

Aby to popołudniowe spotkanie nie było aż tak poważne, zaprezentowane zostały nowości książkowe. Całe mnóstwo nowych, pięknych, optymistycznych historii, które Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej zakupiła w ostatnim czasie dla czytelników.

Wniosek zasadniczy z tego spotkania: ludzie pomimo zmian i zagrożeń pragną kontaktów z innymi ludźmi oraz bliskości z niej wypływającej.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania za życzliwość i wiele miłych gestów pod naszym adresem.