Poetyckie popołudnie z Limanowskim Klubem Literackim

Spotkania autorskie

Poetyckie popołudnie z Limanowskim  Klubem Literackim

W czwartkowe popołudnie, 14 marca w naszej bibliotece gościliśmy poetkę Izabelę  Zubko. Było to zarówno spotkanie autorskie jak i warsztatowe, podczas którego literaci naszego klubu mogli poznać twórczość poetki jak i zaprezentować własną.

Izabela Zubko to autorka wielu tomików poezji, jej wiesze są tłumaczone na język angielski, francuski, ukraiński, litewski, rosyjski, węgierski, telugu- używany przez ludność zamieszkałą w Indiach. Laureatka oraz jury w ogólnopolskich jaki i międzynarodowych konkursach literackich.  W swoim dorobku ma między innymi takie nagrody jak  Brązowy Krzyż Zasługi, czy statuetkę im. Stanisława Moniuszki.

Zebranych uczestników przywitała Joanna Michalik - Dyrektor Miejskiej Biblioteki. Wśród zebranych gości była między innymi Jadwiga Marzec – sądecka pisarka wraz z kolegą z Nowosądeckiego Klubu Literackiego. Pani Izabela opowiedziała zebranej publiczności  o swoich  debiutach poetyckich. Zdradziła, że już wcześniej była w naszej bibliotece oglądać powstającą wystawę Grażyny Kulig - sadeckiej malarki. Poetka przyznała, że bardzo często inspirację poetycką czerpie z obrazów czy filmów. Obrazy pani Grażyny również znalazły odzwierciedlenie w jej poezji. Poetka  opowieści o swej twórczości  urozmaicała czytaniem wybranych wierszy, w których wybijał się nurt religijny, motyw kobiety czy właśnie ekfraz. Podczas spotkania  członkowie Limanowskiego Klubu Literackiego mieli możliwość podzielić się swoim dorobkiem literackim. Wiersze szerszej publiczności  zaprezentowali: Kasia Raczek, Marek Dudek, Tomasz Bulanda, Irena Powell. Pani Izabela starała się wszystkim limanowskim literatom przekazać cenne wskazówki i rady oraz zachęcała do dalszej  pracy.

Serdecznie dziękujemy za udane spotkanie.